İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler

featured

Antalya; hiç şüphesiz, Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında gelmektedir. Sahil şehri olan ve yaz sezonunda ülkenin hatta dünyanın her yerinden turistlerin uğrak noktası haline gelen Antalya; bilhassa keyifli bir deniz tatili yapmanızı sağlayacak birbirinden güzel plajlara sahiptir. Bunun yanı sıra, Antalya’da bulunan doğal ve tarihi alanlar da görülesi nitelikler taşımaktadır. Sonuç olarak, seyahat amacından bağımsız olarak insanların Antalya’da yapacak bir şeyler bulabileceklerini söyleyebiliriz.

Antalya’nın Mutlaka Görülmesi Gereken Yerleri

Antalya ilçelerinin yanı sıra şehir merkezi de mutlaka görülmelidir. Şehir merkezindeki gezilerin birçoğu için Kaleiçi başlangıç noktası olmaktadır. Rengarenk atmosferinin yanı sıra deniz ve kara surları tarafından kuşatıldığını söylemek gerekir. Buna ek olarak, şehir merkezinden uzaklaşmak isteyenlerin tercihi ise Olympos Antik Kenti veya Köprülü Kanyon olabilir.

Yanartaş; Olympos’un sönmeyen ateşi olarak bilinmektedir. Antalya Çıralı’da bulunan Yanartaş; taraflı tarafsız herkesin hayran kalacağı etkileyici bir görüntüye sahiptir. Burayı görmek için kısa süreli bir tırmanış yapmak şarttır. Bunun yanı sıra, Antik tiyatrosuyla meşhur olan Aspendos; her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olmaktadır. Side Antik Kenti; Antalya’nın belki de en önemli antik kentlerinin başında gelmektedir. Aynı zamanda, Side Müzesi’ni de barındırmaktadır.

Son olarak, Beldibi Mağarası, Karain Mağarası, Patara Antik Kenti, Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Akvaryum; bu şehrin kesinlikle görülmesi gereken yerleri arasında bulunmaktadır.

Daha fazlası için: Antalya Gezilecek Yerler

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap