1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Analist PlanB, Bitcoin fiyatının neden %80 düşmesi olası değil?

Analist PlanB, Bitcoin fiyatının neden %80 düşmesi olası değil?

Bitcoin'in Mart ayında neden başka bir %50 fiyat düşüşü yaşaması olası değil?

Bitcoin'in Mart ayında neden başka bir %50 fiyat düşüşü yaşaması olası değil?

  • Popüler analist PlanB, Bitcoin’in asla %80 fiyat düşüşü yaşamayacağını belirtti.
  • Ancak, diğer piyasa analistleri bu olasılığı dışlamıyor.

Kripto para birimi olarak kıyaslama yapan Bitcoin, Kasım ayında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan şu anda yaklaşık %30 düştü. Birçok analist, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık bir fiyat etiketine ulaşmasını beklese de, umutlarını yitirmiş görünüyorlar, ancak anonim analist ve yatırımcı PlanB hala çok iyimser.

Bitcoin fiyat trendleri hakkındaki son görüşünde PlanB, 69.000 doların bu Bitcoin yarılanma döngüsünün pazar zirvesi olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtti. Profesyonel tüccarlar için 69.000 $ en yüksek fiyat olmayabilir, çünkü bu, Bitcoin fiyatlarının ve yatırımcı duyarlılığının ortalama olarak 400 günden biraz fazla düşük kaldığı bir durum olan döngüsel bir ayı piyasasının fiyatları 80 oranında aşağı çekebileceği anlamına gelir. % aşağı. Bu olursa, Bitcoin fiyatı 14.000 dolar civarında olacak ve bu, 2017’deki yeni zirveden ve 200 haftalık hareketli ortalama fiyat olan 18.000 dolardan daha düşük olacak.

resim

Son zamanlarda, piyasa olgunlaşıyor ve ana akım haline geliyor gibi göründüğü için Bitcoin’in fiyat oynaklığının azaldığı gözlemlense de, PlanB’nin pozisyonu desteklenebilir, ancak birçok piyasa katılımcısı hala buna itiraz ediyor. Bir gözlemci BlockBytes, 200WMA’nın altındaki bir fiyatın “asla” olmayacağı yönündeki açıklamasına itiraz etti ve bunun asla olmamasının asla olmayacağı anlamına gelmediğine dikkat çekti.

TradingView’in BTCUSD grafiği, diğer analistler bunun farklı olduğunu düşünüyor

Aynı zamanda, 200 WMA’ya da dikkat eden bazı piyasa analistleri, fiyatların mevcut seviyelerden %80’e kadar düşebileceği ve yaklaşık 10.000$’lık çok yıllık düşük seviyelerden işlem görebileceği konusunda uyarıyor. 2.5 milyar dolarlık bir varlık yönetim şirketi olan Navellier & Associates’in kurucusu ve başkanı Louis Navellier’e göre, amiral gemisi kripto para varlıkları çift tepe modeli oluşturursa, Bitcoin %80 düşüş eğilimi yaşayabilir.

Tecrübeli yatırımcılar, çift tepenin herhangi bir boğa piyasası arzusunun sonunu işaret edebileceğinden ve net bir destek tabanı olmadan Bitcoin fiyatının aşağı doğru spirallenmesine neden olabileceğinden endişe ediyor. Korkusu iki ana faktörden kaynaklanıyor: Bitcoin’in bir balonun içinde olduğundan ve Fed’in tahvilleri küçültmesinin yatırımcıları riske atabileceğinden ve Bitcoin de dahil olmak üzere hisse senedi fiyatlarının düşmesine neden olabileceğinden endişe ediyor.

Reklam&nbsp &nbsp

“Fed küçülüyor ve bu, Bitcoin’in de bir parçası olduğu risk varlıklarını düzeltmeli. Fed bilançosunu ne kadar küçültürse, hisse senetleri ve tahvillerde o kadar fazla oynaklık görmeliyiz – evet, Bitcoin de öyle.” dedi. Business Insider’a yakın zamanda yayınlanan bir raporda.

Bitcoin fiyatı piyasada dengeleniyor gibi görünüyor. Bitcoin’in mevcut işlem fiyatı, gün içinde yaklaşık %0,47 ve son 7 günde %2,06 artışla yaklaşık 48.000 ABD Doları’dır.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap