İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Altın Kredisi Veren Bankalar 2021

Altın Kredisi Veren Bankalar 2021

Altın Kredisi Veren Bankalar 2021

Vatandaşlar düğün, nişan ve özel günlerde altın götürmek ister. Artan altın fiyatlarına karşı gerekli parayı toplayamayan kişiler, kredi ile altın almayı tercih ediyor. Bankada altın hesabı açtırarak, taksit olarak altın birikimi de yapabilirsiniz.

Bankaların Altın Kredisi Kampanyaları

Altın yatırımı uzun vade de kazanç sağlıyor. Birçok kişi yastık altı değil de, bankalarda altın birikim hesabı açarak, birikim yapmayı tercih ediyor. Kişiler bankalar hem güvenlik hem de farklı fırsatlar sunduğu için, yastık altı değil de, bankayı kullanmayı tercih ediyor.

Bankada altın hesabında biriken altınlar sayesinde, teminat gösterilerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi sonucu daha hızlı sonuçlanıyor. Bankalar atlın hesabı ve diğer hizmetleri ile birlikte farklı sektörlere ait finansman sorunlarına çözüm sunuyor. Kredi almak için altın hesabını teminat gösterebilir, kullanabilir ya da krediyi erken kapatmak için kullanabilirsiniz. Altın cinsinden de kredi alabilirsiniz.

Bankalar altın kredisi verir. Her bankanın faiz ve vade oranlarında farklılık gösterebilir. Vade ve faiz oranlarından kuyumcular etkilenmez.

Altın Kredisi Veren Bankalar

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren işletme ve firmalara önceden belirlenen faiz ve vade oranları dikkate alınarak altın kredisi veren bankalar; Denizbank, Vakıfbank, TEB, HSBC, İş Bankası ve KuvveytTürk bankasıdır.

Akbank kuyumcu paketi ile altın kredileri

Akbank’ın kuyumcular için destek paketi bulunuyor. Kuyumcuların işletme sermayesi ve nakit ihtiyaçları için altın kredisi imkânı sunuyor. Ayrıca Akbank kuyumcular için; altın mevduat hesabı, altın fonu, işlek kredi, taksitli ticari kredi, ticari artı para kredisi, çek karnesi, kiralık kasa gibi farklı hizmetleri bulunuyor.

Denizbank’tan Altın Almak İsteyenlere Destek

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren, altın üreten, altın satışı ile ticaret yapan kobilere özel altın kredisi veriyor. Denizbank kobilerin işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansman sorunlarına da çözüm sunmak için farklı hizmetleri var.

Ayrıca Denizbank kuyumculara özel Eşit Taksitli Altın Kredisi imkânı da tanıyor. 24 ay vade, aylık eşit taksit veya muadilli döviz cinsinden kilo ile kullanılan altın kredisi gram olarak ödeme imkanı sunuyor.

Denizbank kısa vadeli altın kredisi için 1 yıl vade imkânı sunmaktadır. Geri ödemesini de altın cinsinden yapılmasını istiyor. Kuyumculara ya da altın ticareti yapan kişilere özel altın kredisi verir. Ayrıca erken kapama imkânı da sunuluyor. Kredinin anaparası faiz vadesi geldiğinde tahsil edilmektedir. Bu durumda piyasa hareketliliğinde fiyat artışının önüne geçilmiş olunur.

Kuyumcular bankalardan altın kredisi kullanır. Küçük taksitler halinde geri ödeme yaparlar. İşlerine katkı yapmış olduğu gibi finansman oluşturmuş olurlar.

TEB Altın Kredisi Nasıl Alınır?

TEB Bankası kuyumculuk sektöründe bulunan kobilere altın kredisi veriyor. Küçük kuyumcu ve parakendecilier için 250 gr’dan başlayan ve 36 ay vade imkanı ile altın kredisi hizmeti sunuyor. TEB Bankası ayrıca; kuyumcu paket sigortası, altın hesabı, altın fonu yeni altın çağı, TEB altın forward hizmetleri de sunuyor. Sunulan altın kredisinde faiz ve komisyon oranları altın olarak gram şeklinde uygulanıyor.

TEB altın kredisi başvurusu yaparken şu belgeler istenir.

  • Kuyumcular odası veya ticaret odalarından faaliyet belgesi,
  • Son 3 yıla ait mali tablolar,
  • İşletme sahiplerinin imza sirküleri,
  • İşletmenin tapu fotokopisi,
  • Şirket kuruluş gazetesi veya nüfuz cüzdanı fotokopisi,
  • Vergi levhası gibi belgeler istenir.

Vakıfbank’tan Kuyumculara Altın Kredisi

Vakıfbank, kuyumculuk işi yapan, altın işleyip gelir elde eden ayrıca yurtdışında satış yapan firmalara altın kredisi veriyor. Kısa vadeli işlemler için Türk Lirası ya da fiziki altın teslimi ile altın imalatçılarına ve kuyumculara altın kredisi imkânı sunuluyor. Başvuru yapmak isteyenler Vakıfbank kuyumcu şubelerine giderek bilgi alabilir.

Senetle Altın Satışı Nasıl Yapılıyor?

Kuyumcular, sarraflar ve kobiler için bankalar tarafından kredi imkânı sunuluyor. Kuyumcular ile sarraflar altın ve benzeri ürünler satarlar. Senetle altın satan kuyumcu ve sarraflar en çok kapalı çarşıda bulunur. Senetle altın almak için güvenilir ve daha önce iş yapmak çok önemlidir. Senetle altın alan birçok kişi bulunmaktadır. Senetle altın satışı yapan kuyumcu ya da sarraflar yüksek faiz alır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap