1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Alternatif kredi haftası 7 Ocak 2022’de sona eriyor

Alternatif kredi haftası 7 Ocak 2022’de sona eriyor

guncel coin haberleri

2022 Fintech Raporu

Şimdiye kadar burada anlamak için çok fazla bilgi var, bu yüzden denemeyeceğim. Çok sayıda zarar peşinde koşan aynı şirketlerden daha fazlasını göreceğimiz söylenebilir.Bu şirketler çok iyimser değerlemelere sahip ve piyasa teknolojiyi anlıyor ama kredi risklerini kavramaları çok zor. Son noktayı vurgulamak için geçen hafta yerel düzenli emekli müşterimle bir şeyler içtim. Her zaman Suffolk County’nin bir sakini olmuştur ve evler ve küçük binalar inşa eden küçük bir işletmesi vardır. Başta spor kulüpleri olmak üzere çeşitli sosyal gruplarla da temas halindedir. Ana akım bankaları küçümsüyordu ve tek çabaladıkları şey ona hayat sigortası satmakken onu destekledi. Şube müdürlerinin yerel işletmeleri, sahiplerini, yeteneklerini, statülerini ve dürüstlüklerini öğrendiği güne geri döndü. Ayrıca yerel risk parametrelerini, siyasi etkiyi vb. anlarlar. Küçük işletme bankacılığının her zaman sorunları olmuştur, ancak bu ekonomik büyümeye açılan kapıdır. Korkarım ki uygulamalar ve onları tasarlayanlar bu işlerle nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar.

2020’de euroyu etkileyen tehlikeler

Nevrotik bir insansanız, bu makaleyi okumaktan kaçınacağım. The Telegraph’tan Matthew Lynn, para birliğinin üçüncü on yılının en tehlikeli dönemi olabileceğine dikkat çekti. Enflasyon, Monetary Association’ın düşmanıdır.En son ikisi olan Bretton Woods sisteminin 1970’deki enflasyon sırasında, ardından 1990’ların başında enflasyon nedeniyle de çöken Avrupa Para Sisteminin çöktüğüne dikkat çekti. Enflasyon, Avrupa Merkez Bankası sistemini etkileyen bir anda siyasi ve ekonomik gündeme geri döndü.Avrupa Merkez Bankası başlangıçta geç kaldı ve şimdi ABD ve İngiltere ile uyumsuz.Her iki ülke de para kazanıyor. normalleştirme. politika. Avrupa Merkez Bankası’nın böyle bir seçeneği yok, çünkü matbaayı durdurursa, tüm çöküşü riske atıyor. Çevre bölgelerdeki kriz daha önce kontrol edilebilirken, sorun şimdi İtalya, Fransa ve hatta Almanya’nın çekirdek bölgelerine yayıldı. Avrupa Merkez Bankası, borçlu ülkelerin bankacılık sistemlerinden düşük kaliteli bonolar satın alıyor. Euro alıyor. Yabancı parayla borçlanıyor. Bir yatırımcı olsaydınız, ne düşünürdünüz?

BNPL şirketi 2021’de şaşırtıcı bir şekilde 11 milyar dolarlık risk sermayesi topladı

Hiç şüphesiz daha yüksek bir miktarı korumak için kaldıraçtan sonra bu öz sermaye miktarını artırmak, bu yeni oyunun popülaritesini gösterir. Ancak enflasyon dönemlerinde üçüncü taksitten sonraki taksitler önceki taksitler kadar uygun olmayabilir. Vakit nakittir, birileri bunun bedelini ödeyecektir. Enflasyonun birkaç yıldır yükselmesine izin vermedik, bu da çok az kredi yöneticisinin bunu toplam tutarlarına dahil etmesi gerektiği anlamına geliyor. Umarım bunu yapmışlardır, aksi takdirde önümüzdeki birkaç yıl içinde sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Ancak, savunma yakalama oyunu oynayan yerleşik bankalar da dahil olmak üzere herkes içeri akın ediyor. Bu çok büyük olursa, güvenceye sahip olanlar ödüllendirilecek ve olmayanlar SFA’nın üç bölümünü alacak. Önce öde, sonra öde, bahisçilerin aslında karşılayamayacakları şeyler için ödeme yapmalarının bir yolu olduğunu unutmayın. Bir finans şirketine ait üç aylık bir ceketi veya tamir edilmiş bir arabayı geri alamazsınız. Ah canım, ah canım. “Bütün çiçekler nereye gitti” de dedikleri gibi, ne zaman öğrenecekler?

Howard Tolman Londra’da tanınmış bir bankacı, teknoloji uzmanı ve girişimcidir.Her hafta 3 haber raporumuz var çünkü yalnızca kısa ve önemli bilgilere ihtiyaç duyan meşgul üst düzey finansal teknoloji liderlerine hizmet veriyoruz. Alt Lending ile ilgili arka plan bilgisi için Howard Tolman ile Alt Lending’in geleceği üzerine yapılan röportajı ve arşivimizdeki Alt Lending başlıklı makaleyi okuyun.

Günlük Fintech’in orijinal içgörüleri size yıllık 143 ABD Doları (haftalık 2,75 ABD Dolarına eşdeğer) fiyatla sunulmaktadır. 2,75 dolar size bir fincan kahve (belki) veya bir haftalığına küresel bir fintech bloguna abone olmanın maliyetini alabilir – beyin için kafein milyonlarca dolar değerinde olabilir.

Bilgi kaynağı: DAILYFINTECH’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Howardtolman’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap