1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Alternatif kredi haftası 24 Aralık 2021’de sona eriyor

Alternatif kredi haftası 24 Aralık 2021’de sona eriyor

guncel coin haberleri

Offshore banka hesaplarının tehlikesi?

Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi, alt mahkemenin kararını bozdu ve geniş çapta hileli olduğu düşünülen 2018 seçimlerinin ardından Nicolas Maduro’yu Venezuela’nın yasal lideri olarak tanımayı reddetti. Maduro, İngiltere Merkez Bankası’nın elinde bulunan yaklaşık 800 milyon sterlinlik altının geri çekilebileceğini ve kontrolü altına alınabileceğini iddia etmeye çalıştı. Şok edici sicili göz önüne alındığında, bu kesinlikle akıllıca bir karar. Bu bana, işimin ülke çapında borç toplamak olduğu 1980’lerin başlarını hatırlatıyor. İlgili ülke Yunanistan’dır. Bir şirket başarısız olduğunda, sahiplerini kontrol etmek ve denizaşırı banka hesaplarına sahip olup olmadıklarını kontrol etmek neredeyse standart bir uygulamadır. Bunu genellikle yaparlar ve çoğunlukla İsviçre’de olur. Tanıma genellikle kolaydır, ancak iyileşme başka bir konudur. Çalıştığım bankanın sloganı “İnsanlar olay yerinde” idi. Bunun bazı egzotik yerlerde bankacıların varlığı ile ilgili olması amaçlanmıştır. Bu, kişisel olarak toplamadıkları batık kredileri tahsil edenler için daha da uğursuzdur.

Tampon, araba tamiri için BNPL kullanıyor

Bunu gördüğümde neredeyse sandalyemden düşüyordum. Hem Jaguar hem de Porsche bunu açıkça destekliyor, bu da mevcut “önce al ve sonra öde” patlamasını araç bakımı alanına getiriyor. Kurucu James Jackson, diğer benzer şirketlerin (Klarna gibi) düşük değerlemelerinden yararlanmayı umuyor. Görünüşe göre, bu şirketi hizmet almak için eski bastonunu alıp sonunda büyük bir fatura ödediğinde kurdu. Daha iyi bir yol olmalı dedi. Tampon, bakım maliyetinin altı döneme bölünmesine olanak tanır. Ama yine de arabanın sahibi faturayı ödemek zorundadır ve birisinin faizi ödemesi gerekebilir, bu da faturanın daha büyük olduğu anlamına gelir. Burada bir gelişme gördüğümden veya bu konuda değer kattığımdan emin değilim. Bu modele iyi şanslar, ama bu kredinin çektiği müşterilerin hayırsever olmaya hazır olmayanlar olacağını düşünmeden edemiyorum ve her zaman böyle olabilir. Uzun zamandır borç alıyorum ve Klarna gibi kötü borçların gece gündüz gibi geleceğinden şüpheleniyorum.

İngiliz şirket iflasları bir yılda ikiye katlandı.

Bu haber hiç de şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz birkaç yılda gerçek dünyada yaşamadık ve cömert destek imkanları sayesinde birçok zombi çok uzun süre hayatta kaldı. Tekilleştirilmemeli, herkes kullanıyor. Gelgit geriledi, şaşırdı, bunların çıplak yüzücüler olmasına şaşırdı. Gelecek yıl bu zamanlar ne olacağını biliyormuş gibi davranmıyorum ama güzel olacağını düşünüyorum. Bu nedenle, müşterileri için sürekli kredi kararları vermesi ve desteklemesi gereken borç verenlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Hesap hareketlerine çok dikkat edin, trendleri karşılaştırın, sayıları takip edin, yakın temasta kalın, zor sorular sorun ve aldanmayın. Bir şey güneye gidiyor gibi görünüyorsa, muhtemelen öyledir. İyi bir kredi yöneticisi olmanın anahtarı, ödünç verdiğiniz işletmenin gerçekte nasıl çalıştığını anlamak ve buna göre hareket etmektir. Teknolojinin size pek yardımcı olacağını düşünmüyorum. Mutlu Noeller ve mutlu yıllar.

Howard Tolman Londra’da tanınmış bir bankacı, teknoloji uzmanı ve girişimcidir.Her hafta 3 haber raporumuz var çünkü yalnızca kısa ve önemli bilgilere ihtiyaç duyan meşgul üst düzey finansal teknoloji liderlerine hizmet veriyoruz. Alt Lending ile ilgili arka plan bilgisi için Howard Tolman ile Alt Lending’in geleceği üzerine yapılan röportajı ve arşivimizdeki Alt Lending başlıklı makaleyi okuyun.

Günlük Fintech’in orijinal içgörüleri size yıllık 143 ABD Doları (haftalık 2,75 ABD Dolarına eşdeğer) fiyatla sunulmaktadır. 2,75 dolar size bir fincan kahve (belki) veya bir haftalığına küresel bir fintech bloguna abone olmanın maliyetini alabilir – beyin için kafein milyonlarca dolar değerinde olabilir.

Bilgi kaynağı: DAILYFINTECH’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Howardtolman’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap