İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Alternatif kredi haftası 19 Kasım 2021’de sona eriyor

Alternatif kredi haftası 19 Kasım 2021’de sona eriyor

Alternatif kredi haftası 19 Kasım 2021'de sona eriyor

Brüksel, muhtemelen her şeyi New York’a göndererek euro takas servisini Londra’dan uzaklaştırmaya çalışıyor.

Kesin olarak söylemek gerekirse, bunun kredilerle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, Brexit’ten bu yana siyasi müdahalenin ortadan kalkmayı reddettiği gerçeğiyle ilgili olmalıdır. Bölünmeden bu yana, bazı son derece karmaşık finansal türevler de dahil olmak üzere finansal işlemlerin çözümü, tartışmaların odak noktası olmuştur. Şu anda Brüksel, Avrupa bankalarının, piyasa kaosundan endişe duydukları için Haziran 2022’deki ilk son tarihten sonra London Clearing House’un hizmetlerini kullanmaya devam edebileceklerine karar verdi. Şimdiye kadar her şey yolunda gidiyor, ancak İngiliz evleri bunun ortadan kalkmayacağından ve kalıcı olması gerektiğinden endişeleniyor. Bunu çevreleyen belirsizlik, şirketin beslemesini İngiltere dışına taşımasına neden oldu. Brüksel’in istediği de bu. Bir saat yerine altı saatlik bir zaman farkı. Boru hattında fonlar var, ancak bu yalnızca işlem sayısının çokluğuna bağlı. Bu düşük teknolojili, düşük değerli bir iştir. Avrupa bankalarının en büyük avantajlarından biri, İngiliz hukukuna alışmaları ve onun etkin bir şekilde çalıştığını bilmeleridir. Bununla birlikte, Birleşik Krallık, korkunç GDPR dahil olmak üzere Brüksel’in bazı yasal hükümlerinden birleşir ve saparsa, bu, bu kediyi Avrupa’da bir güvercin haline getirebilir.

Etik yatırımcılar sevmedikleri sektörlerden kaçınırlar

Bugün dünyanın işleyişi göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı olmayabilir. Sözde “etik yatırımcılar”, hidrokarbon bileşik madenciliği, silah ve silah üretimi ve hatta tütün şirketleri gibi sektörlerde rehin kredisi yükümlülüklerine (CLO’nun bir tür kaldıraçlı kredisi) yatırım yapmak konusunda açıkça isteksizdirler. Almak istedikleri riski satın almak elbette yatırımcıya göre değişir ama kime ne faydası var bilmiyorum. Açıkçası, sözde ESG olmayan krediler için mevcut fon arzını azaltırsanız, fiyatlar yükselecektir. Bu yüzden savunma şirketini örnek alın. Batılı hükümetler ulusal savunma için para ödemeli, kendimizi savunabilmemiz için denizaltılar ve füzeler gibi mühimmat ve diğer şeyleri satın alıyorlar. Onları daha pahalı hale getirmek bize yardımcı olmaz. Bu, bir erdem sinyali gönderirken vergi faturalarımızın daha da büyümesini sağlamanın başka bir yoludur.

İngiltere’de kredi faiz oranlarını nerede taahhüt ettik?

Yukarıdaki makale, geçen ay The Guardian’da ucuz rehin kredileri döneminin sona erdiğini savunarak yayınlandı. Bununla birlikte, bugünün “Daily Telegraph”ı bize rehin-kredi savaşının ilk işaretlerinin ortaya çıktığını ve genç borçlular için daha düşük başlangıç ​​sabit faiz oranlarıyla ilgili anlaşmaların ortaya çıktığını söylüyor. Bu da bu piyasayı etkileyen faktörlerin sadece sermayenin temel maliyeti olmadığını açıkça göstermektedir. Bunlardan biri, elbette, müşteri edinmenin sabit maliyetidir. Tüm bu rehinli kredi danışmanları ve masaları ve telefonları ödemek zorunda.Uzun vadede bunu sağlamanın en iyi yolu, müşteri tabanınızın olmasını sağlamak, en azından hikaye devam ediyor. Çok emin değilim. Mevcut borçlular çok kurnaz ama çok sadık değiller. % 1/8 cimrilik ile büyükannelerini karıştıracaklar.

Howard Tolman Londra’da tanınmış bir bankacı, teknoloji uzmanı ve girişimcidir.Her hafta 3 haber raporumuz var çünkü yalnızca kısa ve önemli bilgilere ihtiyaç duyan meşgul üst düzey finansal teknoloji liderlerine hizmet veriyoruz. Alt Lending hakkında arka plan bilgisi için Howard Tolman ile Alt Lending’in geleceği üzerine yapılan röportajı ve arşivimizde bulunan Alt Lending başlıklı makaleyi okuyun.

Günlük Fintech’in orijinal içgörüleri size yıllık 143 ABD Doları (haftalık 2,75 ABD Dolarına eşdeğer) bir fiyatla sunulmaktadır. 2,75 dolar size bir fincan kahve (belki) veya bir haftalığına küresel bir fintech bloguna abone olmanın maliyetini alabilir – beyin için kafein milyonlarca dolar değerinde olabilir.

Bilgi kaynağı: DAILYFINTECH’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Howardtolman’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi olarak kullanılmaz. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap