İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2020

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021 ‘de nasıl yapılır? Akbank müşteri hizmetleri numarası kaçtır? Dakika ücreti ne kadar? Hangi numaraları tuşluyoruz. İşte bilmeniz gerekenler..

 

Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Türkiye’de bankacılık sektöründe yer alan özel sermayeli olan ve en fazla müşteri potansiyeline sahip olan bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Akbank, sunmuş olduğu hizmet kalitesini, müşteri hizmetlerinde de yansıtmaktadır.

Önerilen Yazı
Akbank Müşteri Hizmetleri Ve Çağrı Merkezi Numaraları

Bazen Akbank müşteri hizmetlerine bağlanma konusunda sorun yaşayan kişiler olabilmektedir. Ancak Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmanın bazı püf noktaları vardır. Kurulduğu andan bu yana büyümeye devam eden Akbank, son dönemlerde müşteri kitlesini artırmaktadır. Bu da müşteri hizmetlerine olan talebi artırmaktadır. Mevcuttaki yüz binlerce müşterisine en iyi hizmetleri vermeye çalışan ve bu konuda kendini sürekli geliştiren Akbank, her alanda olduğu gibi Müşteri Hizmetleri alanında da en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Akbank Müşteri Hizmetlerine kısa yoldan bağlanmanın adımları aşağıda anlatılmıştır.

Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 ‘tir. Bu iki numara da, Akbank müşteri temsilcisine bağlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2020
Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

 

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Akbank’ın müşteri hizmetleri numarası 444 25 25’tir. Bu numara dışında 0850 222 25 25 nolu hattan da müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilmektedir. Bu iki numaradan herhangi biri arandığı zaman, telesekreter konuşmaya başlamaktadır. Telesekreter konuşmaya başladığı anda ilk olarak 4’e, daha sonra 2’ye basılır. Bu işlemden sonra ardı ardına 0 tuşuna basıldığı zaman, direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanılmaktadır.

Kod: 4 + 2 tuşlaması sayesinde Akbank müşterileri artık saatlerce beklemekten kurtulmuştur. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, telesekreter konuşmaya başladıktan sonra 4 + 2 kodlamasına basmaktır. Bu kodlamaya basmadan direkt 0 tuşuna basıldığında görüşme sona erebilir.

Akbank müşteri hizmetlerine direk bağlanmanın tek yolu bu kodlama değildir. Verilen iki numarada aranıp açılmaz ise, kısa sürede bağlanmanın bir yöntemi daha vardır. Bu yöntem özellikle geceleri daha hızlı işlemektedir.

İlk olarak 444 25 25 nolu telefonu arayarak hiçbir tuşa basılmadan direkt müşteri hizmetlerine bağlanılmaktadır. Bunun dışında, yüne aynı numara arandıktan sonra önce 2 tuşuna basılır. Ardından TC kimlik numarası girilir. Daha sonra NEO kart şifresi girilir. Sistem bu şifreye göre müşteri adını ve soyadını söyler. Doğru isim telaffuz edildikten hemen sonra 9 tuşuna basılır. Müşteri temsilcisine bağlanmak için arka arkaya 1 – 2 – 0 tuşlarına basılmalıdır.

 

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2020
Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

 

Akbank Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretli mi?

Akbank müşteri hizmetleri için Türkiye’nin her yerinden şehir kodu çevirmeye gerek kalmadan 444 25 25 veya 0850 222 25 25 No’lu telefonlar aranabilir. Akbank müşteri hizmetleri arama ücreti şehir içi konuşma tarifesi üzerinden hesaplanır. Cep telefonu üzerinden yapılan aramalarda ise kullanılan GSM operatörünün “şehir içi konuşma” tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılır.

Akbank müşteri hizmetlerini aramanın ücreti, cep telefonu operatörünüzün belirlediği tarife üzerinden yapılmaktadır. Dakika başına ücretler şöyledir;

  • Vodafone dakika başına 65 kuruş
  • Türk Telekom dakika başına 57 kuruş
  • Turkcell dakika başına 65 kuruştur.

 

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2020
Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

 

Telefon Şubesinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bankacılık hizmetlerinin yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın yapılabildiği telefon şubesi, müşterilerin ev ya da işlerinden çıkmadan talimatlar vermesine imkan tanır. Zaman ve işlem ücretleri açısından çok daha avantajlı olan telefon şubesinden yararlanmak isteyenlerin ilk olarak Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesini imzalaması gerekir.

Telefon şubesi Akbank müşterisi olmayanlar tarafından da bilgi almak amaçlı olarak kullanılabilir. Yılın 365 günü 7/24 hizmet veren sistemde hesap hareketi gerektiren işlemler için saat sınırlaması olabilir. Çağrı merkezlerini arayan müşteriler; kredi kartları ve bankacılık işlemlerini telefonla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Kredi ve kredi kartı başvuruları da telefon şubeleri üzerinden yapılabilir. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren Akbank, öneri, şikayet ve talepte bulunmak isteyenlere de kesintisiz hizmet sunar.

 

Telefon Bankacılığı İşlemleri Güvenli midir?

Akbank Telefon Şubesi üzerinden ürünler hakkında bilgi alınabilir. Hesap hareketi gereken işlemlerden önce müşterilerden numara, Neo kart şifresi veya kredi kartı numarasıyla şifre bilgilerinin girilmesi istenir. Hesaptan para çıkışı yapılacağı zaman mevcut güvenlik tedbirlerine ek olarak belirlenmiş parolanın 2 hanesi ve Cep Şifre bilgileri de istenir. Bilgilerin farklı kişilerle paylaşılmaması durumunda Akbank Telefon Şubesi üzerinden yapılacak işlemler son derece güvenlidir.

Telefon bankacılığı ile yapılacak havale ve EFT işlemleri, telefonda işlem tamamlanır tamamlanmaz transfer edilir. EFT işlemleri genel bankacılık uygulamaları kapsamında değerlendirilir ve sadece hafta içi günlerde 09.00-15.30 saatleri arasında yapılabilir.​(1)

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap