1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Adalet Bakanlığı, BitConnect kurbanlarını tazmin etmek için 56 milyon dolarlık kripto para birimi satmayı onayladı

Adalet Bakanlığı, BitConnect kurbanlarını tazmin etmek için 56 milyon dolarlık kripto para birimi satmayı onayladı

Adalet Bakanlığı, BitConnect kurbanlarını tazmin etmek için 56 milyon dolarlık kripto para birimi satmayı onayladı

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), BitConnect’ten ele geçirilen 56 milyon dolarlık kripto para birimi gelirlerini satmak için bir ABD federal yargıcının onayını aldığını duyurdu. Basın açıklamasına göre, tasfiye, ABD’de bugüne kadarki en büyük kripto para birimi dolandırıcılığı kurtarma işlemidir. Düzenleyici, kripto para birimleri satarak ve gelirleri ABD doları olarak tutarak BitConnect programının kurbanlarını tazmin etmeyi planlıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Adalet Bakanlığı, “Hükümet, el konulan gelirleri dijital para cüzdanında tutacak ve gelecekte mahkeme tarafından verilen tazminat kararına uygun olarak bu fonları mağdurlara tazminat sağlamak için kullanmayı planlıyor” dedi.

BitConnect destekçileri, SEC ile bir anlaşmaya varmak için 12 milyon ABD dolarından fazla ödedi

Eylül ayında, Los Angeles’tan 44 yaşındaki Glenn Arcaro, Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışındaki BitConnect programlarına katıldığını kabul etti. BitConnect programı, şimdiye kadarki en büyük kripto para dolandırıcılık programıdır. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BitConnect’i ABD yatırımcılarını en az 2 milyar dolar dolandırmakla suçladı.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap