İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ABD’deki Bitcoin madencilik faaliyeti 1 yılda 8 kat arttı

ABD’deki Bitcoin madencilik faaliyeti 1 yılda 8 kat arttı

guncel coin haberleri

ABD Bitcoin hash oranı pazar payı, son iki yılda toplam %35’lik bir payla 8 kattan fazla arttı.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin ağındaki madencilik endüstrisindeki hash oranı rekabeti nedeniyle Bitcoin madencilik operasyonlarına dayalı tartışmalar çok sıcak oldu. Her şey Kazakistan’da vatandaşların protestoları nedeniyle internet kesintisi ile başladı.

2021 ortasına kadar Çin, Bitcoin madencilik payının %75’inden fazlasını oluşturarak dünyada 1 numara olacak. Ancak Çin bitcoin’i yasakladıktan sonra, çoğu kripto para madenciliği şirketi ya faaliyetlerini kapattı ya da Teksas ve Kazakistan gibi başka bir kripto dostu amaca yöneldi.

Şu anda, kripto para madenciliği şirketlerinin %13’ünden fazlası, tek başına bu ülkeden en büyük ikinci katkı olan Kazakistan’da bulunuyor. Ancak Kazakistan, internet bağlantısının olmaması nedeniyle madencilik faaliyetlerini desteklemekte geri kalıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin madencilik operasyonlarındaki artışa ilişkin verilere bakacak olursak, bu üçüncü sayı. Şu anda %35’ten fazlasını oluşturuyor.

2019’da, Bitcoin madenciliği yapan ABD IP adresleri, toplam hash oranı payının %4,1’ini oluşturuyordu. Ama şu anda yüzde 35,4 civarında. Bu büyük bir rakam. Ve bu artış geçen yılın 8 katı.

Amerika Birleşik Devletleri dışında Rusya da Bitcoin ağının hash oranına önemli katkıda bulunanlardan biri, ancak Rus Bitcoin madencilerinin katkısı yakında yüksek elektrik faturaları nedeniyle düşecek.

El Salvador, özellikle volkan bazlı bir jeotermal enerji santrali üzerinde çalıştığı için yakın gelecekte, Bitcoin madenciliği şirketlerine daha fazla rekabet getirebilir. Ülke elektriği yalnızca bitcoin madenciliği operasyonları için kullanacak.

Ayrıca okuyun: Binance CEO’su Hintli aktör Sanjay Dutt ile tanıştı

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap