İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ABD düzenleyicileri VanEck’in spot Bitcoin uygulamasını reddetti

ABD düzenleyicileri VanEck’in spot Bitcoin uygulamasını reddetti

guncel coin haberleri

Kapsamlı araştırma ve incelemeden sonra ABD düzenleyicileri, VanEck’in Bitcoin spot ETF başvurusunu reddetti.

Uzun bir bekleyişin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dev fon yönetimi şirketi VanEck’in Bitcoin spot ETF’sine 12 Kasım’da yaptığı başvuruyu reddetti.

12 Kasım’da resmi olarak sağlanan açıklamaya göre, “VanEck Bitcoin Trust’ın BZX Kuralı 14.11(e)(4) uyarınca listelenmesi ve alım satım hisselerinde önerilen kural değişikliklerini onaylamama emri”.

SEC ajansı, “dolandırıcılık ve manipülatif davranış ve uygulamaları” önlemek veya “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak” için mevcut kuralları ve yasaları değiştirmeyeceklerini doğruladı.

SEC’in VanEck’in başvurusunun reddedilmesine ilişkin açıklaması, VanEck’in başvurusunun, yatırımcıların risk altında olmasını önlemek için kurumu kurallarını değiştirmeye zorlama girişimi olduğunu göstermek veya yasadışı faaliyetleri yasaklamak için spot ETF’lerin onayının neden daha önemli olduğunu açıklamak istedi. .

Kurum ayrıca, BZX’in Borsa Kanunu ve Komite’nin yönerge ve tedbirlere uyumu kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmediği sonucuna varmıştır.

SEC ajansı, başvuruyla ilgili endişeleri açıkladı ve şunları söyledi:

“Türev menkul kıymet ürünlerini listeleyen borsalar, işlemle ilgili varlıkların alım satımı için piyasa ile bir denetleyici paylaşım anlaşması imzalamalıdır; geçerli federal menkul kıymetler Kanunları ve kuralları.”

Bloomberg’de ETF analisti olan Eric Balchunas’ın Bitcoin tabanlı spot ETF başvurularına ilişkin bir açıklama yaptığını ve SEC ajansının bu başvuruları onaylamayabileceğini belirttiğini belirtmekte fayda var. Şimdilik Bloomberg analistlerinin haklı olduğunu görebiliyoruz.

Ayrıca okuyun: Discord, Ethereum entegrasyon planını iptal etti

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarına, Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap