1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. AAVE, ALGO ve LINK, DeFi Sahtekarlığını Ortadan Kaldırmak İçin Gelişiyor DeFi’nin Yükselen Liderleriyle Tanışın

AAVE, ALGO ve LINK, DeFi Sahtekarlığını Ortadan Kaldırmak İçin Gelişiyor DeFi’nin Yükselen Liderleriyle Tanışın

guncel coin haberleri

DeFi, 2021’in başlarında piyasa değerindeki keskin yükselişiyle manşetlere çıktı, ancak buna paralel olarak sektöre yönelik potansiyel siber tehditleri de açığa çıkardı. DeFi protokollerine karşı yasa dışı işlemler, toplam pazar hacmi on kat artarken geçen yıl %1,1964 arttı. Artan ilgi, kripto para birimi alanında bir tartışma noktası haline geldi.

Chainalysis’in yukarıda belirtilen raporu, hizmet kategorisine göre yasa dışı adreslerin 2021’de %1,964 artacağını gösteriyor. Alanın dört bir yanındaki gaziler, uzayda sahtekarlığı makul bir şekilde önleyebilecek potansiyel DeFi protokollerini tartışıyorlar. Özellikle, AAVE, LINK ve Algorand, 2022’de sıfır sahtekarlığa ulaşan ilk şirketlerdir.

AAVE

Geri çekilme baskısına rağmen, AAVE güvenlik önlemlerini artırmak için birkaç güncelleme başlatmayı başardı. Son zamanlarda topluluk, platformundaki yatırımların güvenliğine ilişkin bildirimi kolaylaştırmak için HAL’ı dahil etmek için oybirliğiyle oy kullandı. HAL Manilo Poltronieri’nin kurucu ortağı, “sağlık faktörü” bildirim mekanizmasının DeFi tokenlerinin tasfiye riskini yönetmek için ana çözüm olduğunu iddia ediyor.

Ek olarak, AAVE v3 yakında ana ağa geliyor. Yükseltme, daha yüksek güvenlik ve gelişmiş çapraz zincir mekanizmaları sağlamak için tasarlanmıştır. Piyasa çöküşüne rağmen, AAVE protokolü TVL’yi 20 milyar doların üzerinde tutuyor. Bu nedenle, dolandırıcılığı önlemek için daha fazla güvenlik önlemi ekleyen, ortaya çıkan kripto paralardan biridir.

Algorand (BİR ŞEY)

Algorand, DeFi segmentini yenilemek için hızla ilerliyor. Ekosistemin benzersiz stratejisi, büyük güvenlik endişelerini ortadan kaldırarak blok zinciri üçlemesini çözmektir. Ayrıca, blok zinciri üçlemi, ağın güvenlik, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik gibi temel işlevlerini sağlamanın zorluğudur.

Ancak ağ, blockchain üçlemesini rastgelelikle çözmeye çalışıyor. Bu özellik, güvenliği sağlamanın oldukça pratik bir yöntemi olan tüm ALGO sahiplerinden doğrulayıcıları rastgele seçer. Bu nedenle, gelecekte güvenli bir DeFi altyapısı oluşturma konusunda iyimser olan umut verici paralardan biridir.

Zincir Bağlantısı (bağlantı):

Chainlink, 2021’de 1.000’den fazla entegrasyon ve iş birliği ile inanılmaz bir büyüme kaydetti. 2022 için belirlenen ana büyüme alanları, işletmeler için yüksek güvenlik, stake etme ve soyutlama katmanlarının uygulanmasıdır. Ekosistem, toplam 75 milyar doların üzerinde bir değer yakalar ve merkezi olmayan bir oracle ağından yararlanarak güvenli zincir dışı hesaplama gerçekleştirir.

Uzun zamandır beklenen LINK token staking özelliği, Oracle ağının kriptografik ve ekonomik güvenliğini entegre etmeyi vaat ediyor. Token, daha sonra, kötü niyetli düğümler durumunda azaltılabilen tüccar ücretlerinden gelir elde etmek için bir güvenlik önlemi olarak kilitlenebilir.

Genel olarak, DeFi alanı büyümeye devam ederken, güvenlik önlemlerini güçlendirmek için odağı değiştirmek önemlidir. Özellikle AAVE, ALGO ve LINK, anın ihtiyacını fark etmiş görünüyor. Kullanıcıları için sağlam ve güvenli bir platform oluşturmak için güncellemeler yapmaya devam ederlerse, piyasa hissiyatı yükselişe geçtiğinde bu paralar yükselecek.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Delma Wilson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap