İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım

A101 Yumurta Fiyatları

guncel coin haberleri
0

Yumurta fiyatları son zamanlardaki en çok araştırılan konular arasında yer alan ve değişen fiyatlarıyla en çok merak edilen ürünler arasında yer almaktadır.  Sofraların vazgeçilmez ürünü ve kahvaltıların en gözde ürünü tavuk yumurtasıdır. Peki, a101 30 lu yumurta fiyat, 20 li, 15 li yumurta fiyatı gibi merak edilen soruların cevabı nedir? Bu yazımızda sizlere güncel olarak merak edilen bu soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

A101 marketlerindeki 30 lu M ve 53-62 gr gibi yumurta çeşitlerinin piyasadaki kaliteli ve aynı zamanda ucuz olan ürünler arasında yer aldığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak son zamanlarda özellikle ekonomik sebeplerden dolayı küçük farkları dahi hesap ederek alışveriş yapmak durumunda kalan veya geleceği düşünerek tasarruf yapmak durumunda olan insanların daha detaylı araştırmalar yapmaları gerekmektedir. Özellikle toplu bir şekilde alışveriş yapmak durumunda kalan kişiler 30 lu yumurta fiyatı ve A101 kapıda gibi hizmetler konusunda bazı sorulara sahipler. Bu soruları cevaplandırmak için sizlere bu yazıyı hazırladık.

Yumurta Fiyatları A101

Gezen tavuk yumurtası, organik yumurta, büyük boy yumurta gibi birçok çeşidi olan soframızın en çok aranan ürünleri arasında yer alan yumurtaların fiyatları tüketicilerin merak ettiği şeylerin başında geliyor. Özellikle fiyatları bu kadar değişkenlik gösteren bir ürün olması sebebiyle insanların güvenilir ve uygun fiyatlı bir şekilde alınabilecek kaliteli ürünler tercih ettiği görülmektedir. Peki, A101 gibi kaliteyi ucuza satan bir market zincirinde yumurta fiyatları ne kadardır?

A101 Yumurta Fiyatları 2022 Listesi

  • 20’li Yumurta XL 73 g: 27,90 TL
  • 10’lu Omega-3 Keskinoğlu Yumurta: 20,15 TL
  • 6’lı Yeniköy Çiftlik Yumurtası: 9,15 TL
  • 10’lu Yumba Gezen Tavuk Yumurtası: 15,35 TL
  • 10’lu Gezen Tavuk Yumurtası Keskinoğlu: 15,35 TL

Şu anda A101 marketlerindeki birçok şubede bu ürünler satılmaktadır. Özellikle temin etmek istediğiniz ürünün bir şubede olmadığını gördüyseniz stok erimesi sebebiyle raflarda olmadığını anlayabilirsiniz. Peki, bu kadar fazla satın alınan ve sofralarımızın vazgeçilmezi olan yumurtayı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yumurta Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neredeyse her gün yediğimiz ve oldukça sağlıklı protein kaynakları arasında yer alan yumurtaları satın alırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Özellikle market raflarında kontrol ederek kırık, çatlak ve çok kirli yumurtaları satın almamaya özen göstermeliyiz.

Zincir marketlerde göremeyeceğimiz ancak mahalle marketlerinde dahi sıklıkla görebileceğiniz açıkta satılan yumurtaları almamaya özen göstermemiz gerekir. Yumurtaların dolapta saklanması gerektiğini unutmamak gerekir. Özellikle 5 derece altında saklama koşullarının olduğu göz önüne alınmalıdır.

Yumurtanın karton kaplarda, uygun sıcaklık ve ortamlarda saklandığına dikkat etmeniz gerekir. Bu şekilde davranmayan yerlerden yumurta almamanız gerekir. Yumurtaların taze olması ve tüketim tarihinden sonra tüketilmemesi gerektiğini unutmayınız. Kokan yumurtaları satın almamaya dikkat ediniz.

Bozuk ve Bayat Yumurta Nasıl Tespit Edilir?

İnsanlar için en besleyici ürünler arasında yer alan yumurtanın her evin ve mutafın vazgeçilmezi olduğunu neredeyse herkes biliyordur. Peki, mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz bu mucizevi ürünü tüketirken ne kadar taze olduğuna dair bir fikriniz var mıdır? Dışardan satın aldığınız yumurtaların tazeliğinden nasıl emin olabilirsiniz? Bunun için birkaç adet test yöntemi bulunmaktadır.

Bu testlerin başında yumurta su testi bulunmaktadır. Derin bir kabın içerisine su doldurun. Yumurtaları bu su dolu kabın içerisine dikkatlice bırakın. Eğer yumurtalar bu su dolu kabın içerisinde dibe doğru çökerek yatay bir şekilde duruyorlarsa taze olduklarını kabul edebiliriz. Sivri uçları kabın dibine doğru değiyorsa yumurta bayatlamaya başlamış diyebiliriz.

Ses testi ise yumurtanın tazeliğini sorgulayabileceğimiz bir başka yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yumurtayı iki parmağınız arasına alarak kulağınıza doğru yaklaştırın ve sallayın. Eğer herhangi bir şekilde ses gelmiyorsa yumurta tazedir. Ancak cıvık sesler geliyorsa bu yumurtanın bayat olduğunu gösterir.

Aynı zamanda yumurtayı kırarak da bayat mı taze mi olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer yumurta kırıldığında sarısı hemen dağılma eğilimindeyse yumurtanın bayat olduğu söylenebilir. Aynı zamanda yumurta sarısının parlak olması da taze olduğunun işaretidir. Bir başka yöntem ise kırdıktan sonra yumurtayı koklamaktadır. Eğer yumurta dağılmıyor ancak yine de kötü bir kokuya sahipse bu yumurtanın bayat veya bozulmuş olduğuna işarettir.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/a101-yumurta-fiyatlari-30lu-6li-organik/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap