İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Tanıtım

A101 Tereyağı Fiyatı

guncel coin haberleri
0

Tereyağı ülkemizde ve dünyada birçok mutfakta oldukça sık bir şekilde kullanılan yağ ürünüdür. Özellikle ülkemiz lezzetlerinden olan pilav, dolma, İskender ve hatta tavada yumurta bile tereyağı ile oldukça lezzetli olmaktadır. Tabii tereyağı lezzetli olduğu kadar aynı zamanda biraz pahalı da bir üründür. Peki, bu ürünü uygun fiyatlı ve kaliteli olarak nerelerden satın alabiliriz? Bu konuda web sitemizde kullanıcılarımıza güncel fiyatlar ile yardımcı olacağız.

Ülkemizde bitkisel margarin kullanmaktansa tereyağı kullanmanın çok daha sağlıklı olacağı ve hatta yemeklerin sadece tereyağı ile gerçek lezzetlerine ulaşacağı düşünülür. A101 tereyağı fiyatları bu açıdan düşünüldüğü zaman hem sağlıklı hem de ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkacaktır.

Tereyağı Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde severek tüketilen tereyağı, özellikle sağlıklı olması dolayısıyla birçok sofrada ve yemeklerde bulunmaktadır. Peki, tereyağının bu şekilde sağlıklı olmasının detayları nelerdir?

Öncelikli olarak tereyağı mideye ve bağırsak sistemlerine oldukça iyi gelmektedir. Mideyi yormaz ve sindirim açısından bağırsaklara yük bindirmez. Bu yüzden yeteri kadar tereyağı tüketmek önemlidir.

Tereyağının içerisinde bol miktarda beta karoten bulunmaktadır. Bu da göz rahatsızlıklarına ve göz sağlığının korunmasına oldukça iyi gelir.

Aynı zamanda tereyağının eklemler üzerine olumlu etkileri de bulunmaktadır. Özellikle eklem ağrılarına tereyağı oldukça iyi gelir. Aynı zamanda yaşlanmayla beraber oluşan eklem kireçlenmelerine de tereyağının iyi geldiği söylenmektedir.

Tereyağı eklemlere iyi geldiği gibi kemiklere de oldukça faydalı etkileri bulunan bir gıdadır. En nihayetinde süt ürünü olan tereyağı, kemiklerin güçlü kalabilmesi için gerekli olan besinleri bünyesinde barındırmaktadır.

Tereyağının antioksidan etkisi sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca vücudu onarıcı etkileri sayesinde cilde iyi geldiği de bilinenler arasındadır.

A101 Tereyağı Fiyatları 2022

Tereyağının lezzeti en az 5 kat arttırdığı ve aynı zamanda sağlığa oldukça faydalı bir yağ olduğu bilgilerini edindiğimize göre artık yemeklerimizde ve kahvaltı sofralarımızdan eksik edilmemesi gereken bir gıda olduğunun farkındayız. Peki hem kaliteli hem de uygun fiyatlı tereyağı ürünlerini nereden temin edebiliriz?

Web sitemizde yer alan bilgiler tamamen resmi kaynaklar üzerinden elde ettiğimiz ve sürekli olarak güncellediğimiz tereyağı fiyat bilgileridir. Bu konuda eğer eksik veya yanlış bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız sitemiz altında yer alan yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

 • Sütaş Tereyağı 350 G: 15 TL
 • Orkide Margarin 250 G: 2,75 TL
 • Karlıdağ Tereyağı Tuzlu 950 G: 92 TL
 • Ekici Tereyağı 125 G: 10 TL
 • Milkten Tereyağı Tuzlu 950 G: 80 TL
 • Bizim Margarin Paket 250 G: 10 TL
 • Ülker Teremyağ Margarin Kâse 400 G: 20 TL
 • Becel Margarin Kâse 250 G: 11 TL
 • Kebir Tereyağı Topak 1 KG: 90 TL
 • Kebir Tereyağı 500 G: 45 TL
 • Milkten Tereyağı 250 G: 20 TL

Genel olarak A101 marketlerde satılan tereyağı ürünlerinin kalitesi oldukça iyi ve fiyatları da diğer marketlere göre oldukça uygundur. Bu yüzden tüketici olarak tasarruf yapan kişiler tereyağı fiyatlarını araştırarak en uygun fiyatı gördüğü A101 marketleri tercih etmektedirler.

Tereyağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tereyağı birçok hileli şekilde üretilebilmektedir. Eğer tereyağının hileli olmadığından emin olmak istiyorsanız tereyağından çok küçük bir parça alıp sıcak bir suyun içerisinde atın. Eğer tereyağı parçalara ayrılarak eriyorsa gerçek olmayabilir.

Gerçek tereyağı oda sıcaklığında bırakıldığında erimez. Sadece yumuşar. Ayrıca ne kadar yumuşak olsa da şeklini korumaya devam eder. Eğer oda sıcaklığında su gibi eriyen bir yağsa gerçek değildir.

Gerçek tereyağını buzdolabından çıkartıp kestiğinizde sadece bıçak darbesini vurduğunuz yerden kesilmelidir. Eğer farklı yerlerde çatlamalar da meydana geliyorsa tereyağı gerçek olmayabilir.

Piyasada yanlış bir bilgi vardır. Sarı olan tereyağları gerçek beyaz olanlar katkılıdır gibi yanılgılara insanlar kapılabiliyor. Ancak bu bilginin herhangi bir şekilde doğruluk payı yoktur. Tereyağının rengi tamamen sütün durumuna ve alındığı hayvana göre değişkenlik gösterir.

Tereyağı tavaya atıldığında eriyip köpürür. Eğer köpürme olmuyorsa gerçek olmayan katkılı bir tereyağı kullanıyorsunuz demektir. Bu yağı kullanmanın da bir amacı yoktur. Tereyağının tavaya atıldığında köpürmesinin sebebi ise içinde bulunduğu suyun yoğunluk farkından dolayı yukarıya doğru çıkmasıdır.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/a101-tereyagi-fiyati-karlidag-torku-sek-kebir/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap