İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Tanıtım

A101 Tavuk Fiyatları

guncel coin haberleri
0

Ülkemiz şartlarında severek tüketilen tavuk ürünleri gerek akşamları sofralarımızı gerekse de hafta sonu pikniklerinde mangallarımızı süsleyen yiyecekler arasında yer almaktadır. Hem besin değerleri yüksek olan tavuk, kırmızı ete göre daha sağlıklı ve hem de ucuz olan başlıca protein kaynakları arasında almaktadır. Bu yüzden ülkemizde birçok evde hem yetişkinlerin hem de çocukların severek tükettiği bir ürün haline gelmiştir.

Son zamanlarda pandemi sürecinin etkisiyle birlikte ülkede ekonomik durumlar kötüleşmeye başladı. Bu yüzden insanlar tasarruf yapma yoluna gitmeyi tercih ettiler. Aylık gider tablosunda en çok tasarruf yapılabilecek kanallardan birisi olan mutfak masrafları ise birçok kişinin tasarruf yapmak için ilk başvurduğu kalem oldu denilebilir. Bu yüzden herkes ihtiyaç duyulan ürünleri internet üzerinden araştırarak en güvenilir ve en ucuz yerlerden temin etmeye çalışmıştır. Peki, özellikle et, süt ve balık ürünleri gibi önemli ürünleri en uygun nereden alabilirsiniz? Tavuk kokusu gibi durumlarla karşılaşmayacağınız kaliteli tavuklar nereden alınır?

A101 Tavuk Fiyatları 2022

Özellikle kış aylarında protein kaynağı olarak tüketilebilecek besinlerin başında gelen tavuk, bazen tüketicilerin kafasını karıştırabiliyor. Gezen tavuğun ne yediği belli değil, kümes tavuklarının güvenilirliği, yetiştirilirken kullanılan yemi antibiyotik gibi ilaçların kullanımı, organik tavuk ürünlerinin ne kadar güvenilir olduğu gibi konularda sorunlar yaşayan tüketicilerin, tavuğu alırken dikkat etmesi konular konusunda kafası karışmış durumda.

Tavuk fiyatları 2021 yılına göre oldukça artmış durumda. Özellikle son zamanlarda neredeyse her gün yükselen enflasyon oranı ve pandemi yüzünden dünya çapında ortaya çıkan ekonomik sebeplerden ötürü temel besin kaynakları olmak üzere birçok ürün de ve hizmet sektöründe fiyatların artış gösterdiği görülebilir. Ancak temel ihtiyaç ürünleri kapsamındaki ürünlere gelen zamlar tabii ki daha çok can yakıyor. Tavuk ürünleri de bunlardan bir tanesidir elbette.

A101 marketlerden alınabilecek olan tavuk ürünleri hem kaliteli hem de oldukça hesaplı olması dolayısıyla birçok tüketicinin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz fiyat listesi sayesinde bu ürünlerin fiyatlarına kolaylıkla ve güncel olarak erişebileceksiniz. Peki, tavuk fiyatı ne kadar? Fiyatı A101 marketlerde ne durumdadır?

 • A101 Piliç Pirzola Kelebek: 37 TL
 • A101 Tavuk Göğsü: 34 TL
 • A101 Tavuk Pirzola: 36 TL
 • A101 Tavuk But İncik: 33 TL
 • A101 Tavuk Ciğeri: 14 TL
 • A101 Bütün Tavuk But Baget: 32 TL
 • A101 Tavuk Izgara: 38 TL
 • A101 Fırın Piliç: 28 TL
 • A101 Soslu Piliç Pirzola: 31 TL

A101 tavuk fiyatları için her zaman güncel bilgilere HepKredi sayfasından ulaşabilirsiniz.

A101 zincir marketlerinden alınabilecek listedeki tavuk ürünlerine ek olarak tavuk döner, tavuk kova vb. gibi birçok hazır yiyecek ürünleri de bulunmaktadır. İstendiği takdirde sürekli olarak güncellenen bu listeye onları da dahil edebiliriz. Peki, ürünlerin kaliteli olduğu nereden anlaşılabilir?

Tavuk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikli olarak tavuk ürünleri satın alınırken bilindik ve ülke genelinde satılan ürünlerden vazgeçmemenizi öneriyoruz. Farklı kanallar aracılığıyla ucuz bir şekilde alacağınız ürünlerin tazeliğinden emin olamazsınız. Özellik tavuk ürünlerindeki derinin açık renkli olması ve göğüs etinin dolgun bir şekilde olması tavuğun taze olduğu anlamına gelmektedir.

Ürünü aldığını yerdeki saklama koşullarının nasıl olduğunu iyice inceleyin. Tavuk ürünlerinin soğuk dolaplarda ve uygun şekillerde saklanması gerektiğini unutmayınız. Sadece satın alınan yerdeki durumu değil aynı zamanda depoda veya taşınırken sahip olunan şartların da önemli olduğunu belirtmek gerekir.

Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan organik tavuk, gezen tavuk gibi ürünlerin aldatmacalar içerdiğini de unutmamak gerekir. Bu tarz organik ürünlerin diğer tavuklara göre değişiklikler içerdiğini unutmayın. En bariz olarak bu tarz organik tavuklar kolay pişmez.

Bu şekilde dikkat edilmesi gereken konulara da önem göstererek hem uygun hem de kaliteli bir şekilde tavuk ürünlerini satın alabilir ve ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/a101-tavuk-fiyatlari-kova-tavuk-doner-gogsu/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap