İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fiyatları
  3. A101 Sosyal Yardım Kartı Nedir?

A101 Sosyal Yardım Kartı Nedir?

A101 Sosyal Yardım Kartı Nedir?

A101 Sosyal yardım kartı yardımsever vatandaşların A101 marketlerin herhangi birine gidip belli bir ücret karşılığında alabilecekleri karttır. Bu kart ile çevresinde bulunan yoksul ve ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarda bulunabilirler. İşte bu karta sosyal yardım kartı adı veriliyor. 

Bu kartlarda belli limitler bulunuyor ve bu limitler sayesinde çevremizdeki ihtiyaç sahibi kişiler alışverişlerini yapabiliyor. A101 sosyal yardım kartları iş adamları veya hayırsever kişiler tarafından satın alınarak ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılabilir. Bu sosyal yardım kartlarını çevrenizdeki bütün A101 Marketlerden satın alabilirsiniz. A101 sosyal yardım kartlarının limitlerini de bunları alan hayırsever kişiler tarafından belirlenir. Bunları belirleyip içerisine limit yüklendikten sonra bu kartları dağıtabilirler. 

A101 Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

A101 sosyal yardım kartı dağıtmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey yakınında bulunan A101 markete gitmektir. Bu kartlardan aldıktan sonra bunları dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere dağıtabilirler. Bu sayede hem ihtiyaç sahibi birilerinin ihtiyaçlarını gidermiş hemde yardım etmiş olacaktır. Bu kartlardan almak isteyen kişiler istedikleri limitleri kendileri belirler. İhtiyaç sahibi kişiler gidip bu kartlardan alamamaktadır. Bu kartların hayırsever kişiler tarafından onlara dağıtılması gerekiyor.

A101 Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Bahsettiğimiz gibi A101 sosyal yardım kartı alabilmek için ve bu kartları ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için en yakın A101 markete gitmelisiniz. Tabi ki almadan önce bunun için bir başvuru yapılması gerekmektedir. bunu da A101 marketten tamamlayabilirsiniz. Ama ihtiyaç sahibi kişilerin böyle bir imkanı olmuyor. Onlar sadece A101, Bim, Migros, Şok vb. iş yerlerinde geçerli olan sosyal yardım kartlarına başvurabilirler. Sosyal yardım kartları başvuruları ise şu şekilde olmaktadır. Belediyeye giderek veya e-devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap