1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 9DNFT Aralık ayında patlayıcı bir şekilde piyasaya sürülecek

9DNFT Aralık ayında patlayıcı bir şekilde piyasaya sürülecek

9DFT

9D NFT, önde gelen kripto para haber sitesi Bitcoinist hakkında, 9D NFT’nin oyun tasarımı ve özelliklerine odaklanan bir makale yayınladı.

Bu düzeyde tanınma, büyük bir başarı ve ekibin 9D NFT’nin devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyununa (MMORPG) yatırım yaptığı beceri ve uzmanlığın bir kanıtıdır.

9D NFT’nin MMORPG oyununu takip eden Aralık ayında piyasaya sürmesiyle, halkın 9D NFT oyunundaki ekonomiyi tanıması bundan daha iyi olamazdı. 9D NFT, türünün ilk tam özellikli NFT ve kripto para oyun platformu olacak ve oyun topluluğunun Metaverse’de deneyim kazanması için gerçek oyunlar sağlayacaktır.

9DFT nedir?

9D NFT, Fortnite gibi popüler ana oyunlara benzer, çok oyunculu çevrimiçi oyunlar için tasarlanmış bir rol yapma oyunudur. Ancak popüler ana akım MMORPG oyunlarından farklı olarak 9DNFT, yeri doldurulamaz jetonlarla tamamen entegredir ve kripto para birimi, oynama ve para kazanma kavramını ön plana çıkarmaktadır.

NFT’nin ana akım izleyiciler arasındaki popülaritesi büyük ölçüde artmasına rağmen, çoğu oyun platformu nadiren kripto para birimi ve NFT kullanır. Ancak 9D NFT, 3D dövüş sanatları ve meta-evren oyunlarında türünün ilk örneğidir.Tokenomics ve NFT model yapımını benimser ve devrim niteliğinde bir şekilde para kazanmak için oyunlar sunar.

Oyundaki oyuncular, ödül kazanmak için canavarlarla savaşan veya eşler arası savaşlara katılan karakterler oluşturmak için platformun 3D ortamı ve oyundaki akranlarıyla etkileşime girebilecek. Ana amaç, karakterinizin savaş etkinliğini artırmak için değerli oyun içi öğeleri toplarken karakterinizi yükseltmek ve daha fazla ödül almaktır.

Oyun, madeni paralar, COD ve COGI (kripto para çevrimiçi oyun altyapısı) dahil olmak üzere çeşitli oyun içi kaynaklarla birlikte gelir. Jeton, becerileri yükseltmek, yeni ekipman satın almak, Linni’yi yükseltmek, HP ve MP satın almak için kullanılan bir tür oyun para birimidir. COD, oyunda kazanılabilen bir jetondur ve ayrıca ekipmanı yükseltmek, karakterleri veya becerileri yükseltmek, karakterlerin daha güçlü olmasına yardımcı olmak ve diğer oyun içi etkinlikler için sahne eşyalarını değiştirmek için kullanılabilir. COGI belirteci, platform pazarında NFT satın almak ve satmak, turnuvalara katılmak ve gelecekte geliştirilen COGIVERSE dünyasında diğer oyunları oynamak için de kullanılan bir yönetişim belirtecidir.

Oyundaki NFT tabanlı kaynaklar, ortak kartlar, ekipman (bazıları NFT öğelerine dönüştürülebilir) ve karakter için çeşitli niteliklerle donatılmış binekler gibi öğeleri içerir. Oyunda canavarlarla veya diğer oyuncularla savaş oturumlarını kazanan oyuncular, oyundaki COGI ve COD jetonlarını ve çeşitli NFT öğelerini toplayacaklar.

9D NFT’nin oyun mekaniği

9D NFT, PC, Android ve iOS ile entegredir.Ethereum’ın ERC 721 ve 712 NFT standartları tarafından etkinleştirilir ve BSC’de (Binance Smart Chain) COGI akıllı sözleşme belirtecini başlatmak için ERC20 köprüsünü kullanır. Ethereum ağına ek olarak, Binance Akıllı Zincirinde 9D NFT de başlatıldı.

Tüm oyun Güneydoğu Asya efsanelerine odaklanıyor. Efsaneler ve oyuncular, tek oyunculu canavar avı maceralarında veya takım lonca etkinliklerinde tehlikeli yeni dünyayı keşfetmek için bir yolculuğa çıkabilirler. Diğer türde yarışmalar ve turnuvalar da oyuna dahil edilmiştir.

Sonuç olarak, COGI (kripto para çevrimiçi oyun altyapısı) belirteçleri, 9D NFT oyununda ekonominin itici motoru olacak. Sabit tedarik yoluyla COGI, Güneydoğu Asya oyun oyuncu topluluğu için kripto para tabanlı bir oyun platformu sağlayacak. Oyuncular, oyun içi etkinliklerden COGI jetonları kazanabilecek, oyun içi varlıkları NFT’lere dönüştürmek için piyasada COGI kullanabilecek, COGI jetonlarını ödüller için rehin edebilecek veya oyunun yönetim yapısında oy kullanabilecek ve yine de ödüller kazanabilecek.

Öte yandan, COD belirteci (Dragon’un kripto para birimi), 9D NFT oyunundaki ekonomik büyümeyle eşleşen bir enflasyon belirteci olarak tasarlanmıştır. COD jetonları, oyunun ekonomik etkileşimi için sağlam bir parasal temel sağlar ve oyun oyuncuları için likidite ve işlem sistemleri oluşturmak için kullanılır.

Şimdi bile, en iyi lonca olma rekabeti kızışıyor ve oyundaki birkaç lonca, 9D NFT’nin Beta platformunda haftalık 3,999$’lık en yüksek fiyat için rekabet ediyor. Daha da önemlisi, 9D NFT, platformunu 16 Aralık’ta ön sürüme geçirmeyi planlıyor. Oyuncular, 9D NFT’nin özel özelliklerini deneyimleme ve oyunu iOS ve Android cihazlarda deneyimleme fırsatına sahip olacaklar. Bu etkinlik, resmi lansmanın başlangıcı olacak ve proje için sağlam bir temel oluşturacak.

Sonuç: 9D NFT’ye ne olacak?

Şu anda, 9D NFT beta test dönemini sona erdirdi ve yukarıda belirtildiği gibi bu yıl Aralık ayında platformunu büyük ölçekte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 9D NFT, BSCStation, AVA Capital, ExNetwork Capital, ZBS CAPITAL ve Token Suite gibi yatırımcılardan ve ortaklardan güçlü destek aldı. IDO’nun BSCStation’da piyasaya sürülmesiyle 9D NFT, şimdiye kadar 2,9 milyon dolar fon topladı ve 2022’nin ilk çeyreğinde piyasa müzayede sistemini başlatmayı ve oyun içeriğini güncellemeyi dört gözle bekliyor.

9DFT

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap