İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. 5 Adımda Anında Kredi Almak!

5 Adımda Anında Kredi Almak!

5 Adımda Anında Kredi Almak

Birçok bankanın kredi kampanyaları bulunuyor. Ayrıca bankaların anında kredi fırsatları da var. Başvuru sırasında bilgileri doldurup, belgeleri de eksiksiz getirdiğinizde krediyi çok kolay alabilirsiniz. Peki, 5 adımda kredi nasıl alınır? Konumuzda detaylı şekilde anlattık.

5 Adımda Anında Kredi Almak

Gelişen teknoloji ile birlikte internet bankacılığı hem gelişti, hem de kullanımı arttı. Güvenlik önlemleri üst seviyede olduğu için banka şubesine gitmeden internet üzerinden birçok işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak daha hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. Online olarak yapılan kredi başvurularının birçoğu olumsuz karşılanıyor. İnternet üzerinden başvurular olumsuz olduğunda, aynı süreç çok kâğıt harcanarak tüm işlemler yeniden yapılıyor.

Kredi başvurularında bankalar birkaç önemli noktaya dikkat eder. Başvuru esnasında bilgiler doğru ve eksiksiz girildiğinde kredi başvuruları olumlu sonuçlanabiliyor.

Kredi Notunuzu Bilmeniz Gerekiyor

Kredi başvurularında kredi notu önemlidir. Kredi notunuz düşükse, kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanır. Banka şubesine giderek kredi notunuza göre yeterli miktarda kredi başvurusu yapıldığında olumlu sonuçlanabilir.

Kredi notunuz düşükse, anında kredi başvurusu yapmanıza gerek yok. Kredi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Detaylı bilgi almak için banka şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşmeniz gerekir. Kredi notunuza göre düşük miktarda kredi çıkma ihtimali olabiliyor.

Yakın Zamanda Kredili İşlem Yaptıysanız Beklemeniz Gerekiyor

Yakın zamanda başka bir bankadan kredi açılış işlemi yaptıysanız, sonrasında hemen anında kredi başvurusu yapmayınız. Biraz beklemenizde fayda var. Bankalar yapılan tüm işlemleri bir pencerede gördüğü için sizin yaptığınız tüm işlemleri bilir. Daha önce almış olduğunuz kredi varsa, ödemelerinin bir kısmının yapılmış olması gerekiyor. Bu durumda kredi başvurunuz ret ile sonuçlanmaz.

5 Adımda Anında Kredi Almak
5 Adımda Anında Kredi Almak

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar

Banka sistemleri tüm bilgileri ortak pencere görmektedir. Kredi başvurusu yaparken istenilen bilgileri doğru girmeniz gerekiyor. Bankayı yanıltmak için farklı bilgi girerseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanır. İlerleyen dönemlerde kredi başvurusu yapmak isterseniz birden fazla olumsuzluklarla karşılaşırsınız.

Anında kredi başvurusun yaparken; gelir durumu, sahip olduğunuz mülk, kişisel bilgi tüm bunları doğru doldurmak için dikkat etmeniz gerekiyor. Vermiş olduğunuz bilgilerinin sonradan değiştirilmesi zaman alır. Yanlış girilen bilgiler nedeniyle online kredi, SMS kredi, internetten kredi tüm bu işlemler olumsuz sonuçlanacaktır.

Ödeme Tutarlarının Gelir Durumunuz İle Dengeli Olması Gerekiyor
Banka kredileri için başvuru yapılırken hem de ödeme planı belirlenirken en önemli nokta belgelendirdiğiniz gelirinizdir. Kayıt dışı veya belgelemez olan gelirlerin kredi başvuruları yapılırken hiçbir önemi yoktur.

Teminatsız Kredi Veren Bankalar

Anında kredi başvurusu yaparken belirlediğiniz taksit sayısı ile aylık ödemenin gelirinizden yüksek olmasına önem vermelisiniz. Örnek verecek olursak; aylık geliriniz 3.000 TL ise, kredi taksitlerinin 3.000 TL’nin altında olması gerekir. Aylık taksitler 3.000 TL’nin üstündüyse kredi başvurunuz ret ile sonuçlanır.

Anında kredi almak istiyorsanız vermiş olduğunuz bilgiler ile yapmış olduğunuz başvuru belirli kriterleri olan sistem tarafından değerlendirilir. Kredi başvurusu gelir durumu, borç, kredi notu bu bilgilere göre sistem tarafından değerlendirilir. Almak istediğiniz kredi miktarı düşükse sistemin onay verme durumu yüksektir.

Anında kredi başvurusu yaptınız ve olumsuz sonuçlandıysa, yapmanız gereken şey banka şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşmek olacak. Şube tarafından yapılan başvurular kişiler tarafından gelir durumunuz dikkate alınarak değerlendirilir. Gelir durumunuz iyiyse kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması yüksektir.

Sonuç olarak anlatırsak; anında kredi hizmeti nakit avans uygulamalarına benziyor, diyebiliriz. Kredilerin limiti küçük, farklı ödeme planları ile verilen krediler sistem tarafından değerlendirilir. Başvurular olumlu ya da ret ile sonuçlanır. Anında kredi başvurunuz sonuçlandıysa, banka şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşüp, başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap