1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 410.29 trilyon SHIB’nin piyasaya sürülmesinden sonra destroyer

410.29 trilyon SHIB’nin piyasaya sürülmesinden sonra destroyer

guncel coin haberleri

Dogecoin katili Shiba tokeninin piyasaya sürülmesinden sonra, arzın %41’i yakıldı.

Shiba, emoji jeton kategorisinde Dogecoin’den sonra ikinci en popüler kripto para varlığıdır. Fiyatlardaki keskin artış nedeniyle son birkaç ayda (Ekim-Kasım) çok dikkat çekti, ancak şimdi son 30 günde %40 düştü.

Shiba inu madeni paralarının toplam arzı 10 milyon jetondur. Arzın %50’si, likidite sağlamak için uniswap’ın akıllı sözleşmesinde kilitlendi. Diğer yarısı ekip tarafından Ethereum kurucu ortağı Vitalik Butterin’e bağışlandı. Vitalik, Hindistan’ın COVID kripto para birimi Yardım Fonu’na 1 milyar ABD doları değerinde fon bağışladı.

Ancak 1 milyar dolar, Vitalik’in takımdan aldığı Shiba tokenlerinin sadece %10’u. Bağıştan sonra Vitalik, Shiba’nın %90’ını, Vitalik tarafından yakılan 410 trilyon shib jetonu olan erişilemeyen bir Shib adresine aktardı.

Ancak Vitalik 410 trilyon şibi yaktığında, Shiba salgının ilk aşamasındaydı. Vitalik, shib yakma önerisini ortaya attıktan sonra, proje ekibi de jeton yakma konseptine katıldı.

İnatçı iddialara göre, Shiba Inu madeni paralarının ilk arzının yaklaşık %41.02966’sı yakıldı. Ve bu %41.02, 410.296.586.422.853 shib jetonuna eşittir.

Mevcut verilere göre, yakılan Shiba Inu Coin miktarı her ay azalmaktadır. Ancak, bu projede dizel fiyatını yeni bir seviyeye çıkarmak için birçok girişim çalışıyor.

Paraları yok etmek, bir strateji

Şu anda, jetonları yüksek fiyatlara ve hızla yükselen fiyatlara itmek için yakmak yaygınlaştı. Kripto para endüstrisinde popüler bir kripto para borsası olan Binance, fiyatları artırmak için yerel tokeni Binance Coin’i (BNB) de yaktı.

Son zamanlarda, Binance Smart Chain (BSC), manuel imhayı önlemek için Binance ağında otomatik bir imha protokolü tanıttı.

Daha önce Binance Exchange ekibi her üç ayda bir BNB tokenlerini yaktı, ancak şimdi bunu yapmalarına gerek yok, her şey otomatik olarak gerçekleşecek.

Ayrıca okuyun: Güney Koreli yetkililer kripto para vergilerini erteliyor Bu politika mı?

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap