1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 40.000 Dolarlık Destek Bitcoin Fiyatını Beklerken Ayı Momentumu 32.000 Dolara Uzatabilir

40.000 Dolarlık Destek Bitcoin Fiyatını Beklerken Ayı Momentumu 32.000 Dolara Uzatabilir

guncel coin haberleri

Bitcoin fiyatı, bir umut ışığı getirmek amacıyla tekrar 42.000 doların üzerine çıktı, ancak bu sadece kısa bir süre sürdü. Ayılar hızla çembere atladı ve fiyatı ana destek seviyesine yaklaştırdı. Şimdilik geçici bir ralli olasılığı var, ancak daha uzun bir zaman diliminde BTC fiyatının 40.000 doların üzerine çıkma olasılığı çok açık görünüyor.

Birkaç gün önce kripto para birimindeki aşırı satıştan bu yana, BTC fiyatı kısa vadede üst sınır hedefini 50.000 doların üzerine çıkardı. Ancak, mevcut piyasa eğilimine veya fiyat hareketinin yönüne bakılırsa, daha fazla düşüş yaşanması bekleniyor. Önde gelen kripto para biriminin yalnızca 38.000 dolar civarında düşmesi değil, aynı zamanda bu seviyelerin de ötesinde olması bekleniyor.

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatı 70.000 dolar seviyesine çok yakın yeni zirveler kırdığından, fiyatı derin bir düşüş yaşadı. Pek çoğu, fiyatın toparlanıp 100.000$’lık hedef hedef doğrultusunda boğa koşusuna devam etmesini bekliyordu, ancak düşüş eğilimi beklentileri aşağı çekti. Aşırı bir düşüş trendi sırasında Bitcoin yükseliş çizgisinden ayrıldı. Birkaç denemeye rağmen fiyat, trend çizgisinin üzerindeki konumunu geri kazanamadı.

BTC fiyatı, birden fazla başarısız denemeden sonra 40.000 ila 41.000 dolar arasında önemli bir destek alanından düşmeye hazır görünüyor. Bu engeller bir kez aşıldığında, piyasa derin bir düşüş tuzağına düşebilir ve bu da fiyatı bir sonraki desteğe 32.000 doların altına çekebilir.

Ayrıca şunu da okuyun: Altcoinler %90’ın üzerine düşebilir, 2022’nin kripto piyasası için zor olması bekleniyor

Bu keskin düşüşün ana nedeni, şu anda yavaş yavaş gelişen derin düşüş eğilimi gösteren piyasa hissi olabilir. Bitcoin 40.000 dolarlık kilit alanı kaybederken, pazarın bir süre durgunlaşması bekleniyor ve alıcılar girmekten korkabilir. Ek olarak, balinaların ve kurumların da sakin kalması bekleniyor, bu nedenle perakende tüccarlar da varlığın daha düşük seviyelere düşmesini bekleyebilir.

Bu nedenle, mevcut düşüş trendinin bir süre, muhtemelen iki hafta veya daha uzun süre devam etmesi bekleniyor. Bir sonraki trend, Bitcoin (BTC) fiyatı mevcut konsolidasyondan düşmeye veya geri dönmeye karar verene kadar çok belirsiz kalacak.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Sahana Vibhute’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap