1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2,2 milyon dolarlık Bored Ape NFT çalındı, OpenSea işlemleri donduruldu

2,2 milyon dolarlık Bored Ape NFT çalındı, OpenSea işlemleri donduruldu

guncel coin haberleri

Sahibi olayı bildirdikten sonra, OpenSea 2,2 milyon dolar değerinde çalıntı Bored Apes NFT’yi dondurdu. Toplam 15 maymun ve mutant çalındı.

NFT pazarı OpenSea, çalındığı bildirildikten sonra 2.2 milyon dolarlık Bored Ape NFT’yi dondurdu. Piyasadaki NFT’nin artık “şüpheli etkinlik bildirdiğine” dair bir uyarısı var. Bu tür ürünlerin satışını askıya alın.

Toplam 15 maymun ve mutant çalındı. NFT sahibi Todd Kramer olayı “tartışmasız hayatının en kötü gecesi” olarak nitelendirdi ve çözüleceğini umdu. Bu, NFT’nin son zamanlarda büyük bir koleksiyonda ilk kez çalınması ve bazı güvenlik endişelerine neden oldu.

Bazı insanlar, kripto para birimi topluluğunun NFT’leri dondurma kararının ademi merkeziyetçiliği sorguladığını söylüyor. Bazı insanlara göre, bu tür bir işlemin çok “kripto para karşıtı” olduğunu ve OpenSea’nin zayıf bir güvenliğe sahip olduğunu düşünüyorlar.

OpenSea, yüz binlerce kullanıcıyı ve çok sayıda işlemi kendine çeken piyasadaki en popüler NFT platformudur. Bu NFT’ler çalındığı için platformdaki diğer NFT’lerin güvenliği söz konusu olacaktır. NFT’nin nasıl çalındığına dair çok az bilgi var ve platformda resmi bir güncelleme yok.

NFT taklitçileri gerçek Bored Ape NFT’de parlıyor

Aynı zamanda, OpenSea’deki Phunky Ape Yacht Club (PAYC) hakkında bazı tartışmalar vardı. NFT platformu bu NFT serisini yasaklıyor çünkü Bored Ape Yacht Club NFT’ye dayanıyor. PAYC, yansıtılmış olması dışında aslında BAYC ile aynıdır.

BAYC vs PAYC

NFT’nin kopyalanması, topluluğu intihalin ayrıntılarını tartışmaya yöneltti. Ancak asıl sansasyona neden olan şey, OpenSea’nin PAYC NFT serisini yasaklamış olmasıdır. Şikayetçi ayrıca, gerçekten merkezi olmayan bir pazarın yasaklara izin vermediğini belirtti.

PAYC ayrıca güçlü bir topluluğa sahip görünüyor, bu yüzden bu dizinin nasıl geliştiğini görmek ilginç olmalı. Aynı zamanda, NFT piyasasının güçlü güvenlik uygulamaları sağlaması veya üyelerini yabancılaştırma riskini alması gerekecektir.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap