1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 22 milyar dolar değerindeki Citadel Securities, Sequoia ve Paradigm’den en son yatırımı aldı

22 milyar dolar değerindeki Citadel Securities, Sequoia ve Paradigm’den en son yatırımı aldı

guncel coin haberleri

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD’li çok uluslu hedge fonu ve finansal hizmetler şirketi Citadel Securities, Coinbase kurucu ortağı tarafından yönetilen bir kripto para yatırım şirketi olan Sequoia Capital ve Paradigm’den 1,15 milyar dolarlık yatırım aldı. En son yatırım turunda şirkete 22 milyar dolar değer biçildi.

En son kripto para birimi ve blockchain haberleri için Telegram kanalımıza abone olun

New York merkezli şirket, şirkete yakın kaynaklara göre, daha sonraki bir tarihte potansiyel bir halka arz ile küresel büyümeyi desteklemek için gelirleri kullanmayı umuyor. Bu yatırım turunun bir sonucu olarak, Sequoia Capital ortağı Alfred Lin, Citadel Securities’in yönetim kuruluna katılacak.

Robinhood, oynaklığın artması nedeniyle GameStop ticaretini sınırlandırıyor

Citadel, Robinhood ve diğer perakende brokerleri, Reddit kullanıcılarının fiyatları şişirmek için mücadele etmesinin ardından meme hisse senedi alım satımını durdurduktan sonra kripto para piyasasında kötü bir şöhrete sahip oldu. Kararın ardından Reddit’teki kullanıcılar, Citadel Securities ile olan bağlarını sorguladı.

Bloomberg, Robinhood’un gelirinin %40’ının, Citadel Securities ve Two Sigma Securities gibi piyasa yapıcı firmalara müşteri siparişleri satmaktan geldiğini tespit etti. Washington Post ayrıca Robinhood’un müşteri siparişlerinin yarısından fazlasını Citadel’e gönderdiğini bildirdi.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap