1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2022’nin sonuna kadar Crypto.com, 1 milyar kripto para birimi kullanıcısı için iddialı bir tahminde bulundu.

2022’nin sonuna kadar Crypto.com, 1 milyar kripto para birimi kullanıcısı için iddialı bir tahminde bulundu.

guncel coin haberleri

Crypto.com, bu yılki önemli gelişmeleri ve 2022 tahminlerini vurgulayan bir rapor yayınladı.

Bu tahminler, gelişmekte olan birkaç alanı içermektedir. Ancak belki de en ilginci, küresel kripto para kullanıcılarının sayısının 2022’nin sonunda 1 milyara ulaşacağı yönündeki çağrı. Pek çok uzman, evlat edinmenin yalnızca bir yönde hareket ettiği konusunda hemfikirdir, ancak bu çağrı iddialı bir hedef olmaya devam etmektedir.

Bunu akılda tutarak, Crypto.com’un mantığının arkasındaki mantık nedir?

2022’nin sonunda 1 milyar kullanıcıya ulaşmak çok mu iddialı?

Geçen hafta, YouTuber Lark Davies, İnternet ve kripto para birimlerinin benimsenme oranını gösteren bir grafiği tweetledi. Grafik üst üste bindirildiğinde, farklı zaman çizelgelerini hesaba katar (çünkü İnternet, kripto para biriminden çok önce başlamıştır), yüksek derecede simetri gösterir.

Kaynak: Twitter.com’da @TheCryptoLark

Analistler, İnternet’in benimsenmesi anlayışına dayanarak, küresel kripto para birimi kullanıcılarının önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyara ulaşacağını tahmin ediyor. Tahmini 200 milyon mevcut kullanıcıya dayanarak, bu 2026 yılına kadar yaklaşık 5 kat artacaktır.

Bu nedenle, önümüzdeki yılın sonuna kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşmak cesur bir çağrıdır. Yukarıdaki rakama göre 2022 yılı sonuna kadar yaklaşık 40-500 milyon kullanıcı görmemiz gerekiyor.

Bununla birlikte, borsa pozisyonunu kanıtlamak için 2022’de kripto para birimleri konusunda genel olarak daha dostane bir duruş benimseyeceğini ve bunun da benimseme oranını artıracağını belirtti.

Bunun nedeni, gelişmiş ülkelerin sonunda net bir yasal ve vergilendirme kripto para birimi çerçevesi aracılığıyla harekete geçeceğini ummalarıdır. Ayrıca artan enflasyonu dijital varlıkları benimsemek için bir arka rüzgar olarak görüyorlar.

Diğer Crypto.com 2022 tahminleri

Crypto.com ayrıca gelecek yıl için, kripto para biriminin benimsenmesini artırma veya gelişimini destekleme fikrini destekleyen birkaç başka tahmin de verdi.

İlk (ABD) kripto para birimi ETF’nin 2021’de onaylandığını göz önünde bulunduran şirket, kripto para birimi ve geleneksel finansın alternatif varlık kategorisi altında daha entegre olduğuna inanıyor. Bu nedenle, geleneksel şirketler kripto para borsaları ile bağlarını güçlendirecek.

Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Ernst & Young, Bank of America ve Credit Suisse gibi geleneksel bankalar ve finans kurumları, kripto para birimlerini ödemeden transfer ve yatırıma kadar ana işlevlerine entegre etmek için kripto para borsalarıyla işbirliği arıyor. serviste.”

Bazı kişilerin Metaverse ve Web3 hakkında şüpheleri olsa da Crypto.com bu alanın, özellikle GameFi, Play-to-Earn ve NFT’lerin güçlü bir şekilde performans göstermeye devam ettiğine inanıyor.

Birlikte çalışabilirlik ve zincirler arası DeFi anlaşmaları, Ethereum’un merkezi olmayan finansal alandaki hakimiyetini sona erdirmek üzere.

Son tahmin, merkezi olmayan özerk organizasyonun (DAO) kripto para biriminin ötesine geçeceği yönünde. Aslında, Web3 dünyasında yönetişim protokollerini uygulamanın bir yolu olarak kabul edilir.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap