1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. 2022’de yatırım yapmaya değer 5 yeni kripto para birimi

2022’de yatırım yapmaya değer 5 yeni kripto para birimi

2022'de yatırım yapmaya değer 5 yeni kripto para birimi

Şimdi 2022 ve sonrasında yatırım yapmak için en iyi 5 yeni kripto para birimini görmenin tam zamanı. Bunun nedeni, 2021’in kripto para endüstrisi için harika bir yıl olması ve kripto para meraklıları için pek çok iyi haber olması.

Büyük kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından yönetilen en iyi kripto para birimlerinin çoğu, son zamanlarda rekor bir seviyeye (yeni en yüksek seviyeye) ulaştığından, toplam kripto para piyasa değeri bir zamanlar 3 trilyon doları aştı.

Bu makale, LuckyBlock adlı yeni dünya piyango jetonu hakkında yumuşak lansman ve satış öncesi bilgiler de dahil olmak üzere 2021’de yatırım yapılacak en iyi 5 yeni kripto para birimini detaylandırıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmanın anahtarı, aldatılmamak ve para kaybetmemek için projeyi okumak ve anlamaktır. Sürdürülebilir getiri potansiyeli yüksek kripto para birimlerini belirlemek için zaman ayırdığınızda, kendi araştırmanızı yapmanız bilinçli bir değerlendirme yapmanızı sağlayacaktır.

2022’de yatırım yapmaya değer 5 yeni kripto para birimi

1. Şanslı blok (LBLOCK)

Çevrimiçi platformların sağladığı rahat erişim nedeniyle, çevrimiçi kumar, son beş yılda önemli ölçüde arttı. Bu son derece karlı platformların ve web sitelerinin katlanarak büyümesine şaşmamalı.

Bu ivme ile, yeni bir blok zinciri projesi LuckyBlock, oyuncuların blok zincir protokollerini kullanabileceği küresel bir piyango öngörüyor.

LuckyBlock’un blockchain tabanlı piyangosu Binance Smart Chain üzerinde çalışacak. Coğrafi konum veya yerel finansal sistemle ilgili olmayan kumar hizmetlerini merkezden uzaklaştırır.

Daha adil oynayın ve daha ucuza çalıştırın

Bunun yerine, merkezi olmayan oyun platformları, oyunlarda adalet ve tam şeffaflık sağlamaya odaklanacak. Her oyuncunun daha iyi kazanma şansına sahip olduğu bir piyango tasarlayarak ve aynı zamanda topluluğa katkıda bulunurken token sahipleri için güvenilir bir yatırım stratejisi sağlayarak bu hedefe ulaşmayı hedefliyor.

Şu anda, merkezi ve çevrimdışı piyangonun işletme maliyeti çok yüksektir. LuckyBlock, daha fazla bonus elde etmek için geleneksel çevrimdışı ve merkezi piyangoların karşılaştığı bazı sorunları işletme maliyetlerinden tasarruf ederek çözmeye çalışır.

Ek olarak, blok zinciri tabanlı piyango biletleriyle, piyangoyu kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü her şey merkezi olmayan blok zinciri defterine kaydediliyor.

Piyango platformu 2022’nin ilk çeyreğinde (2022’nin ilk çeyreği) piyasaya sürülecek.

LuckyBlock yumuşak başlangıç ​​ve satış öncesi detayları

LuckyBlock token ön satışı 1 Aralık Çarşamba günü başladı ve 1 Şubat 2022’ye kadar devam edecek.

Satış öncesi sürüm fiyatı 0.00015 USD olarak belirlendi.

Ön satışa katılmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Trust Wallet’ı iOS veya Android cihazınıza indirin.
 2. Ne kadar yatırım yapmak istediğinize karar verin.
 3. Binance Coin (BNB) olarak ifade edilen tutarı girin ve Trust Wallet bunu satın almak istediğiniz token sayısına dönüştürecektir.
 4. Ön satış 1 Şubat 2021’de sona erdiğinde, satın aldığınız jetonlar otomatik olarak Trust cüzdanınızda görünecektir.

LuckyBlock ve Lucky Block da yumuşak bir başlangıçtan geçiyor ve 50 kişi, 0,00012 USD’lik indirimli yumuşak başlangıç ​​fiyatıyla LuckyBlock (LBLOCK) satın almaya davet ediliyor. Yumuşak başlangıca katılmak için minimum 5.000 ABD Doları ve maksimum 250.000 ABD Doları yatırım yapmanız gerekir.

Yumuşak başlangıca katılmak istiyorsanız, sonraki adımlar hakkında bilgi almak için buy@luckyblock.com adresine e-posta göndermeniz gerekir.

LBLOCK token arzı ve token ekonomisi

Likidite 1 yıl boyunca kilitlenmiş olarak toplam 100.000.000.000 LBLOCK jetonu olacaktır. Token kilitlenme süresi, aşağıda gösterildiği gibi yatırım miktarına bağlıdır:

 • Akıllı sözleşme belirteci kilidi olmadan 0-10.000 ABD Doları
 • 10.000$-25.000$ 3 aylık token kilitlenmesi
 • 25.000-50.000 $ 6 aylık token kilitlenmesi
 • 50.000$-100.000$ 9 aylık token kilitlenmesi
 • 100.000 – 250.000 $ 12 aylık token kilitlenmesi

LuckyBlock (LBLOCK) belirteci, Solid Proof denetimini geçti: https://solidproof.io

LuckyBlock ne zaman ve nerede listelenecek:

 • Pancakeswap: 1 Şubat 2022’de çıkacak
 • Coingecko: Şubat 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor
 • Coinmarketcap: Şubat 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor

LuckyBlock’un çevrimiçi topluluğuna katılın

Aşağıdaki platformlarda LuckyBlock topluluğunun bir üyesi olabilirsiniz:

 • Telgraf: t.me/LuckyBlockChainTG
 • Şanslı Blok Ağı
 • Teknik inceleme: Luckyblock.com/whitepaper
 • Ortaklık: LuckyBlock, Finixio Ltd. ile işbirliği yapmaktadır.

2022'ye yatırım yapmak için en iyi 5 yeni kripto para birimi Lucky blok logosu

2. Solana (SOL)

Solana Günlük Grafik

Dolayısıyla Solana blok zinciri, bu yıl en iyi performans gösteren Katman 1 belirteçlerinden biri oldu.

Birinci kademe tokenler, Ethereum katilleri arayan yatırımcıların ilgisini çekti ve Bloomberg, Solana’yı “Ethereum’a uzun vadeli olası bir meydan okuyucu” olarak nitelendirdi. Ethereum ayrıca Dünya Ekonomik Forumu tarafından bu yıl en şaşırtıcı fiyatlı varlık olarak kabul edildi.

Solana ağı saniyede 65.000’e kadar işlem gerçekleştirebilir. Anlaşma, geliştiriciler ve yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Solana, işlemleri ve hisse ispatını otomatik olarak sipariş etmek için geçmişin kanıtı adı verilen yeni bir fikir birliği mekanizması kullanır.

Solana son bir ayda %11.88, son üç ayda %78 ve son 12 ayda yaklaşık %11,462 değer kazandı. Solana (SOL) şu anda 69 milyar USD’lik bir piyasa değerine sahip ve bu da onu piyasa değerine göre beşinci en yüksek kripto para birimi yapıyor.

Yazma sırasında SOL, 6 Kasım’da belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 258$’ın %13 altında 225$ olarak fiyatlandırıldı.

Solana akıllı sözleşme platformu, ultra düşük işlem maliyetleriyle kripto para birimi alanını kendine çekerek hayranların hızla büyümesine neden oldu. Önümüzdeki yıl SOL’a ne olacağını görmek ilginç olacak.

3. Çığ (AVAX)

AVAX günlük grafik

Avalanche, başka bir katman 1 blok zinciri ağıdır, yani başka bir blok zincirinin üzerinde olmayacaktır. Yerel tokeni AVAX’ın yükselen fiyatına tanık oldu ve onu 2021’de şaşırtıcı bir şekilde performans gösterecek başka bir Tier 1 token haline getirdi.

Ethereum’un rakiplerinden biridir ve Ethereum’u en popüler akıllı sözleşme blok zinciri olarak değiştirmeyi amaçlamaktadır. Saniyede 6.500 işleme (TPS) kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak Ethereum blok zincirinin karşılaştığı ölçekleme sorununu çözmeyi amaçlar.

Şu anda Avalanche platformu 4.500 TPS’yi desteklerken, Ethereum’un TPS’si yaklaşık 12 TPS’dir. Avalanche ana ağı 12 ay önce piyasaya sürüldü ve Trader Joe (Exchange), NFT Trade (Market) ve Aave (DeFi) dahil olmak üzere bazı üst düzey merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) platformda zaten çalışıyor.

Çığ son bir ayda %91.77, son üç ayda %161.77 ve son 12 ayda yaklaşık %3.398 değer kazandı. Avalanche (AVAX) şu anda 26 milyar ABD doları piyasa değerine sahip ve bu da onu piyasa değerine göre en değerli 11. kripto para birimi yapıyor.

Yazma sırasında, AVAX, 22 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 135 ABD Doları’ndan %14 daha düşük olan 117 ABD Doları olarak fiyatlandırılmıştır.

4. Cardano (ADA)

Cardano Günlük Grafik

Cardano, en hızlı büyüyen hisse kanıtı blok zinciri platformlarından biridir ve 2015’te kuruluşundan bu yana popülaritesi katlanarak artmıştır. Cardano platformu, analistler tarafından “…en ölçeklenebilir blok zincirlerinden biri” olarak adlandırılıyor.

Bu yıl platformun geliştirilmesinde yapılan şaşırtıcı gelişmeler nedeniyle Cardano, 2022’de yatırım yapılacak en iyi 5 yeni kripto para birimi listemize dahil edildi.

En dikkat çekici olanı, bu yıl Eylül ayında başarıyla piyasaya sürülen ve platforma akıllı sözleşme işlevlerini getirmeyi amaçlayan Alonzo sert çatalıdır.

Akıllı sözleşme işlevi, Cardano blok zincirini, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturabilecekleri ve hatta nakde çevrilemeyen jetonları (NFT) oluşturabilecekleri bir platform haline getirmeyi amaçlıyor. Bu dönüm noktası, Cardano platformunun geliştirilmesindeki “gerçek görev” için başlangıç ​​noktası olarak selamlandı.

Cardano (yerli tokeninin fiyatı) üzerine giderek daha fazla DApp ve NFT kurulacağından, ADA’nın 2022’de patlaması bekleniyor.

Cardano yazı yazılırken 1,70 dolardan işlem görüyor ve son 12 ayda %747 arttı. Cardano’nun (ADA) piyasa değeri şu anda 56 milyar dolar, bu da onu piyasa değerine göre altıncı en değerli kripto para birimi yapıyor.

5. Merkezi olmayan (MANA)

Mana Günlük Tablosu

Decentraland’ın MANA jetonu 2021’de iyi sonuçlar elde etti. Proje, ürünlerini geliştirmek için dört yıl harcadıktan sonra, Meta Universe nihayet ana akım haline geldi.

Görünüşe göre 2022, meta evrende NFT’yi ve oyun jetonlarını teşvik edecek sanal gerçeklik yılı olacak ve Decentraland trendi yönetecek.

Decentraland (MANA), kendisini Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen ve kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. Bu, kullanıcıların arazi satın aldıkları ve daha sonra gezinebilecekleri, inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri sanal bir dünyadır.

Lütfen meta evrenin yeni bir kavram olmadığını unutmayın. Facebook’un Meta’sı adını değiştirdikten sonra sanal gerçeklik mekânları giderek daha fazla ilgi görmeye başladı. Dünyanın teknoloji devlerinden biri tamamen bu alana bağlı olduğundan, yatırımcılar bir miktar madde ve potansiyel olması gerektiğine inanıyor.

Meta evren 2022’de büyümeye devam ederken, Decentraland’ın yerel jetonu (MANA) öncülük edecek.

Decentraland (MANA) fiyatları son bir ayda %39,26, son üç ayda %355.51 ve son 12 ayda yaklaşık %5,455 arttı. Decentraland (AVAX) şu anda 7,9 milyar ABD doları piyasa değerine sahip ve bu da onu piyasa değerine göre en değerli 25. kripto para birimi yapıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada MANA, 25 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,22 ABD Dolarından %16 daha düşük olan 4,35 ABD Doları olarak fiyatlandırılmıştır.

devamını oku:

 • Ethereum kripto para birimi nasıl satın alınır
 • Yeni başlayanlar için kripto para birimi kılavuzu
 • Bitcoin nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Nancy Lubale’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap