1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2022’de kripto para birimlerine en çok yatırım yapmaya değer 10 şirket

2022’de kripto para birimlerine en çok yatırım yapmaya değer 10 şirket

guncel coin haberleri

Kripto para piyasası 2022’de zor bir başlangıç ​​yapıyor. Toplam piyasa değeri son 24 saatte %2 düşerek 2,12 trilyon dolara düştü. Çoğu büyük token onunla birlikte düştü, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sırasıyla %1,5 ve %4,4 düştü. Bununla birlikte, genel piyasa son bir ayda yaklaşık %14 oranında düşmesine rağmen, yeni yılın başlangıcı yeni bir boğa piyasası için bir fırsat sunuyor. Bu nedenle, 2022’de yatırım yapmaya değer 10 kripto para biriminin bir listesini derledik.

2022’de kripto para birimlerine en çok yatırım yapmaya değer 10 şirket

1. Şanslı blok (LBLOCK)

LuckyBlock, blok zincirine dayalı piyango biletleri sağlayan yeni bir kripto para birimidir. LBLOCK jetonu, sahiplerinin LuckyBlock blok zincirinde düzenlenen günlük piyango için bilet satın almalarını sağlamak için İngiliz şirketleri Finixio ve Manc Group tarafından geliştirildi. LuckyBlock, bu zincir üzerinde bir piyango düzenleyerek ikramiye ve ödüllerin dağıtımını tamamen şeffaf hale getirecektir.

LuckyBlock platformu Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışır ve piyango kazananlarını seçmek için bir rastgele sayı üreteci kullanır. Her gün LuckyBlock tarafından satılan bilet sayısına göre değişen piyango fonunun %70’i kazananlara bağışlanır, %10’u $LBLOCK token sahiplerine iade edilir, %10’u hayır kurumlarına ve %10’u ise hayır kurumlarına iade edilir. Pazarlama amacıyla kullanılmak üzere LuckyBlock’un kendisine iade edildi.

LBLOCK’un ilginç bir yatırım olmasının nedeni, sahibine LuckyBlock piyangosunda bir hisse kazandırabilmesidir. LuckyBlock’un kendi hesaplamalarına göre, hissedarlar yıllık yaklaşık %25’lik bir temettü bekleyebilirler. Bu, sahiplerinin %50’sinin günde 5$’a bilet aldığı varsayımına dayanmaktadır.

En önemlisi, LuckyBlock piyango biletlerine yönelik artan talep, kaçınılmaz olarak LBLOCK’un fiyatını artıracaktır. Tokenin maksimum arzı 100 milyar LBLOCK olup, bunun %55’i LuckyBlock’un ortaklarına, geliştirme ekibine, özel satışa, ön satış ve pembe satışa tahsis edilmiştir.

LBLOCK’un ön satışı artık LuckyBlock web sitesinde açık.Daha fazla bilgi için lütfen Telegram’ına bakın. Yatırımcılar, satış döneminde minimum 0.16 BNB ve maksimum 400 BNB yatırım ile 0.0000002418 BNB’den 1 LBLOCK satın alabilirler. Halka arz fiyatının 0.0000003061 BNB olacağı 1 Şubat’a kadar devam edecek. Ön satıştan sonra, başlangıçta PancakeSwap merkezi olmayan borsada işlem görecek.

2. Bitcoin (BTC)

BTC 42.548 ABD Doları ve birkaç saat önce 40.600 ABD Dolarına düştü. Mevcut fiyatı geçen hafta %10 ve son 30 gün içinde %16 düştü.

Bitcoin (BTC) fiyat tablosu-10 2022'de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimleri.

BTC’nin göstergeleri, birkaç saat önce dibe vurduğunu ve şimdi biraz ivme kazandığını gösteriyor. Göreceli güç endeksi (yukarıdaki şekilde mor) kısa bir süre içinde 20’den 50’ye yükseldi. Benzer şekilde, 30 günlük hareketli ortalaması, son birkaç günde keskin bir şekilde düşmeyi bıraktı.

Söylemeye gerek yok, BTC hala kripto para birimi piyasasında lider. Üst limitle hesaplandığında, yalnızca en büyük token değil, aynı zamanda yükseliş ve düşüşe de öncülük ediyor. Başka bir deyişle, piyasanın 2022’de iyi performans göstermesini bekliyorsanız, BTC’nin 2022’de de neredeyse kesinlikle iyi performans göstereceği anlamına gelir.

3. Ethereum (ETH)

ETH son 24 saatte %2,3 düşüşle 3.255 dolara düştü. Bu fiyat aynı zamanda geçen hafta %12’lik bir düşüşü ve geçen ay %25’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Ethereum (ETH) fiyat tablosu.

ETH göstergesi de dibe vurmuş görünüyor. Göreceli güç endeksi 30’un biraz altından 45’e yükseldi. Bu, bir iyileşmenin başladığını gösterebilir.

ETH’nin bugün toparlanıp toparlanmayacağına bakılmaksızın, kripto para piyasasındaki hemen hemen tüm kripto paralar için en iyi uzun vadeli beklentilere sahip. Bu yılın ilk veya ikinci çeyreğinde, hisse ispatı konsensüs mekanizmasına geçişi bekliyor. Bu, ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artıracak ve aynı zamanda 2021’de rakiplerinin pazar payı kazanmasına yardımcı olmanın yüksek maliyetini azaltacaktır.

Şu anda kilitli olan Ethereum’un toplam değeri, tüm DeFi alanının %62’sini oluşturan 147,3 milyar ABD dolarıdır ve bu sayı 2022’de artabilir. Bu nedenle ETH, 2022’de yatırım yapmak için en iyi 10 kripto para biriminden biridir.

4. Cardano (ADA)

Yazma sırasında, ADA aslında son 24 saat içinde %1 arttı. Ancak, hala 1.23 dolarda, geçen hafta hala %9 ve son iki haftada %17 düştü.

Cardano (ADA) fiyat tablosu-10 2022'de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimleri.

ADA’nın göstergeleri BTC ve ETH’nin göstergelerine benzer çünkü onlar da olası bir dönüm noktasına işaret ediyor. Örneğin, 30 günlük hareketli ortalaması, bu sabah erken saatlerde keskin düşüş eğilimini tersine çevirdi ve bir toparlanmanın habercisi olabilir.

Her iki durumda da Cardano 2022’ye hazır. Geçen yıl Eylül ayında akıllı sözleşmeler başlattı ve ekosistemi o zamandan beri istikrarlı bir şekilde gelişiyor. Aslında, şimdi bir miktar toplam değere kilitlendi. 1,9 milyon dolarla bu, diğer büyük madeni paralara kıyasla çok mütevazı. Ancak bu rakamın sadece birkaç ay önce 0 ABD doları olduğu göz önüne alındığında, bu, Cardano’nun DeFi ekosisteminin bu yıl hızla büyüyebileceğini gösteriyor.

5. Sandbox (KUM)

Diğer çoğu 1oo jetonunun aksine, SAND son 24 saat içinde yükseldi. Son gün %4 artan, ancak geçen hafta %15 düşen 5,02 ABD Doları. Son 14 gün içinde de %20 düştü.

Sandbox (SAND) fiyat tablosu.

SAND’ın göreceli güç endeksi, erken işlemlerde 30’dan 50’ye yükseldi ve düşüşün toparlandığını gösteriyor.

SAND’ın 2022’de en iyi performans gösteren madeni paralardan biri olacağına inanmak için birçok neden var. 2021’de çok güçlü bir performans sergiledi ve Aralık başında 4,3 milyon dolara bir arazi sattı. Yalnızca Kasım ayının son haftasında, Metaverse ile ilgili diğer tüm platformlardan daha fazla, 86 milyon dolarlık arazi satışı elde etti.

Kasım ayının başlarında, büyük risk sermayesi fonu SoftBank 93 milyon ABD Doları topladı ve büyümeye devam etme kabiliyetine sahip. Bu nedenle, 2022’deki meta-evren çılgınlığı devam edecek gibi görünüyor, şu anda yatırım yaptığımız en iyi 10 kripto para biriminden biri.

6. Kozmos (Atom)

ATOM rekor kırmak üzere. Son 24 saatte %21 ve son bir saatte %3 artarak 44.23 USD’ye yükseldi. Son 30 günde de %82 oranında büyümüştür.

Cosmos (ATOM) fiyat tablosu.

ATOM göstergesi, tüm pazardan çok farklı bir resim çiziyor. 30 günlük ortalaması, dünkü kısa süreli dalgalanmalar dışında istikrarlı bir şekilde 200 günden fazla yükseliyor. Benzer şekilde, RSI şimdi 70’e ulaştı.

Yerçekimi köprüsünün tanıtılması nedeniyle, ATOM şimdi geri tepiyor. Bu, Cosmos “blockchain internet” ile Ethereum arasındaki köprüdür. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Cosmos ekosistemine daha fazla likidite açtı ve ATOM için daha fazla talebi teşvik etti. Aslında, köprünün piyasaya sürülmesinden bu yana, Cosmos tarafından kilitlenen toplam değer iki katından fazla arttı.

7. Polkadot (DOT)

DOT, son 24 saatte %2 düşüşle 25.68 dolara düştü. Ayrıca geçen hafta %7 ve geçen ay %15 düştü.

Polkadot (DOT) fiyat tablosu.

DOT, ADA ile karşılaştırılabilir. Her ikisi de platformların yerel jetonlarıdır.Bu platformlar bir süredir demleniyor, ancak son gelişmeler nedeniyle 2022’ye hazırlar. DOT ile ilgili olarak, Polkadot platformu geçen yılın sonundan bu yana haftalık parachain müzayedeleri düzenliyor. Bunlar, Polkadot zincirine hangi platformların katılacağını belirleyen açık artırmalardır ve ilgili tarafların teklif vermek için DOT’u kilitlemesi gerekir.

En önemlisi bu ihaleler Polkadot’un kendi uygulama ekosistemini üretmesine neden olacak. Cardano gibi, platform da son birkaç ayda ilk kez toplam değer kilidi kaydetti. Müzayede kazananları platformlarını Polkadot üzerine kurdukça ve kullanıcılar bunları kullanmaya başladıkça, bu sayının artması muhtemeldir.

8. Merkezi olmayan (MANA)

MANA son 24 saatte %11 artarak 3.21$’a yükseldi. Bu fiyat, geçen hafta %3 ve son 30 gün içinde %16’lık bir düşüşü temsil ediyor.

Decentraland (MANA) fiyat tablosu.

MANA göstergesi bir köşeyi döndüğünü gösteriyor. Aslında, 30 günlük ortalaması, birkaç saat önceki 200 günlük ortalama ile bir “altın haç” oluşturdu. Bu, çığır açan bir geri tepme anlamına gelebilir.

SAND gibi, MANA da blok zincirine dayalı açık dünya oyunları için yerel simgedir. Metaverse’in mevcut eğiliminden yararlandı ve Facebook 28 Ekim’de isim değişikliğini (Meta olarak yeniden adlandırdı) açıkladıktan sonra, token güçlü bir şekilde toparlandı. O zamandan beri, kullanım ve yatırımda bir artışa tanık oldu ve Avustralya Açık en son iyi haber.

9. Çığ (AVAX)

AVAX şu anda son 24 saatte %3,5 düşen 90,15 ABD Doları seviyesinde fiyatlandırılıyor. Ayrıca geçen hafta %11 düştü, ancak son 30 gün içinde nispeten sabit kaldı.

Çığ (AVAX) fiyat tablosu.

AVAX göstergesi de bir dönüm noktasına işaret etti. Bu sabahın erken saatlerinde, RSI aşağı yukarı dibe vurdu ve 30 günlük ortalaması 200 günün mümkün olduğu kadar çok altında görünüyor. Bu nedenle, geri tepme nedeniyle olabilir.

AVAX’ın yerel platformu Avalanche, 2021’de çok iyi performans gösterdi. Ama aslında geçen yılın ikinci yarısında başladığını düşünürsek, piyasa toparlandığında yükselmeye devam etmesini bekliyoruz. En önemlisi, Eylül ayında Polychain ve Three Arrow Capital’dan 230 milyon ABD doları tutarında yatırım çekti. Sınırlı arz, token imhası ve yıldırım hızında hisse kanıtı yapısı ile birleştiğinde, 2022’de yatırım yapmak için en iyi 10 kripto para birimi arasındaki yerini kolayca kanıtlayabilir.

10. Dalgalanma (XRP)

Ripple son 24 saatte %0,7 artarak 0,763842 dolara ulaştı. Ancak bir haftada %9, iki haftada ise %23 düştü.

Dalgalanma (XRP) fiyat tablosu.

XRP ilginç bir şey. Ripple ve SEC arasındaki yasal durum göz önüne alındığında, bu listedeki diğer tokenlerle karşılaştırıldığında, onu satın almanın özel riskleri var. Başka bir deyişle, Ripple davayı kazanırsa veya uygun bir anlaşma elde ederse, XRP yükselecek. Bu yüzden onu dahil ettik, çünkü avukatlardan gelen raporlar, kendi köşesi için savaşmada iyi ilerleme kaydettiğini gösteriyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40$’ın (2018’de belirlenen) %77 altında olduğu göz önüne alındığında, önemli ölçüde yükselebilir.

Girişim sermayesi

daha fazla oku:

  • Bitcoin nasıl satın alınır
  • Kripto para satın alma rehberi
  • Ethereum nasıl satın alınır
  • Cosmos nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Simon Chandler’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap