1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2022 ve Ötesinde Kripto Piyasası Gelişirken İzlenecek Borsalar

2022 ve Ötesinde Kripto Piyasası Gelişirken İzlenecek Borsalar

guncel coin haberleri

2021, kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için şimdiye kadarki en iyi yıl. Gelişmekte olan ekosistem, benzeri görülmemiş bir oranda büyüyor ve genel kabul görüyor ve benimseniyor. Kripto para ekosisteminin her üyesi bu büyümeye kendi yollarıyla katkıda bulunurken, borsalar sıradan kullanıcılar ile gelişen teknoloji arasındaki boşluğu kapatmada hayati bir rol oynamaktadır.

Merkezi borsalar (CEX’ler) 2021’de ön plana çıkarak kurumsal ve perakende yatırımcılar için giriş engellerini azaltıyor. Bir sonraki büyük finansal devrim hakkında farkındalık yaratma çabalarına öncülük ettiler ve merkezi olmayan finansal çözümlerin küresel olarak kabul edilmesinin yolunu açtılar.

Ancak özellikle yeni kullanıcılar için bir sorun var. Son birkaç yılda, alım satım borsalarının sayısı çoğaldı ve alışılmamış kullanıcılar için son derece karmaşık hale geldi. Her borsanın farklı ücret yapıları, ürünleri ve hizmetleri olduğundan, seçeneklerin çeşitliliği yeni gelenleri bunaltabilir.

Kripto para yolculuğunuza bu yıl başlıyorsanız veya farklı bir platforma geçmek istiyorsanız, işte kesinlikle göz atmanız gereken bazı iyi bilinen ve güvenilir kripto para borsaları.

Binance

Binance, ortalama işlem hacmine göre lider kripto para borsasıdır. Platform, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunar ve 100’den fazla ülkeye yayılan geniş bir müşteri tabanına sahiptir. Uçtan uca bir borsa olarak Binance, ister kurumsal yatırımcılar, ister perakende yatırımcılar, yeni başlayanlar veya profesyonel tüccarlar olsun, herkes için bir şeyler sunar.

Mevcut ürünler arasında P2P ve Spot Trading, DEX, Binance Labs, Swap Farming, Strateji Ticareti, Çeşitli Vadeli İşlemler ve Opsiyon Ticareti, Tasarruf Hesapları, Binance Kazanç, Stake, Çift Yatırım, Likidite Çiftçiliği, Binance Madencilik havuzu vb. . Binance ayrıca diğer borsalara kıyasla en büyük madeni para listesine sahiptir. Bunun da ötesinde Binance, Binance NFT’leri ve Binance Launchpad’i de sunarak kullanıcıların kripto para ekosistemindeki her ilkel öğeye erişmesine olanak tanır.

AAX

Londra Menkul Kıymetler Borsası, Oslo Menkul Kıymetler Borsası ve Borsa Italiana dahil olmak üzere çeşitli borsalar tarafından kullanılan LSEG teknolojisiyle desteklenen dünyanın ilk kripto para borsası olan AAX, geniş bir kripto para alım satım ürünleri yelpazesine ve yeni başlayanlar için uygun ve ileri düzey yatırımcılar için sayısız özelliğe sahiptir.

Platform, 2021’de ortalama 24 saatlik 1 milyar dolarlık işlem hacmi ve 2021’in son üç ayında aylık %140 büyüme oranıyla muazzam bir büyüme yaşadı. AAX artık yüksek hızlı işlemleri, gelişmiş işlem özellikleri ve düşük ücretleri ile tanınmaktadır. Platform tarafından desteklenen ana ürünler arasında spot ve P2P ticareti, vadeli işlemler, %20’ye kadar APY’li kripto para birimi tasarruf hesapları ve DeFi madenciliği yer alıyor.

Platform ayrıca kullanıcı verileri ve varlıkları için derin likidite, çoklu varlık seçenekleri ve endüstriyel düzeyde güvenlik sağlar. Ek olarak, AAX, borsasında fiyat manipülasyonunu izlemek ve önlemek için üçüncü taraf bir hizmetle ortak olan ilk borsadır. Hepsinden iyisi, AAX, birden fazla yargı alanındaki finans, KYC ve AML politikalarıyla tamamen uyumludur ve onu dünyadaki en eksiksiz düzenlenmiş borsalardan biri olarak konumlandırır.

FTX

Wall Street firmalarının ve önde gelen teknoloji şirketlerinin deneyimli profesyonelleri tarafından yönetilen FTX, en çok yönlü ticaret platformlarından biridir. Binance ve AAX gibi FTX de kaldıraçlı tokenler, spot ticaret, OTC ticareti, opsiyonlar ve vadeli işlem ticareti, NFT’ler, tahmin piyasaları, stake etme ve daha fazlasını içeren çeşitli kripto para yatırım çözümleri sunar.

Birkaç belirli bölge dışında, küresel olarak kullanılabilen birkaç borsadan biri, FTX platformunun öne çıkan özelliklerinden biri, en düşükler arasında yer alan işlem ücretleridir. Ek olarak, FTX, derin likiditeyi korurken kullanıcılara en yüksek 101:1 kaldıracı sunan tek platformdur ve bu da onu her tür yatırımcı için tek durak noktası haline getirir.

bazı bitiş düşünceleri

Her biri kendi avantajları ve dezavantajları olan yüzlerce borsa var. Kripto para birimlerine yatırım yapmak risksiz değildir; bu nedenle, seçmeden önce hangi tür kripto para borsasını kullanmak istediğinizi araştırmaya değer.

Yolculuğunuza başlamadan önce, lütfen yatırım kriterlerinizi en iyi karşılayan borsa türünü belirlemek için biraz zaman ayırın, çünkü bazı borsalar fonlarınızın güvenliğine daha fazla odaklanırken, diğerleri yüksek likiditeyi desteklemeyi tercih edebilir, bazıları ise bazıları daha fazla. finansal güvenlikle ilgilenir. Daha geniş bir yatırım fırsatı yelpazesini destekleyin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap