1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2021’deki en karlı ve kârsız kripto para birimi

2021’deki en karlı ve kârsız kripto para birimi

guncel coin haberleri

Yeni 2022’de çok az şey kaldı, bu da 2021’de kripto para birimi yatırımlarının stokunu alma zamanının geldiği anlamına geliyor. Tabii ki, bu yıl tüm kripto para varlığı tarihindeki en önemli yıl ve aynı zamanda en karlı yıl. Bununla birlikte, hayal kırıklıkları da var – tüm kripto para birimleri büyüme göstermedi veya sahiplerine uzun zamandır beklenen karları getirmedi. Bu sütunda, popüler kripto para birimlerindeki en karlı ve kârsız yatırımları inceleyeceğiz.

2021’deki en karlı kripto para birimi

Bu yıl TOP-10 pazarında önemli değişiklikler oldu. Litecoin ve Bitcoin Cash gibi eski ürünler kaldırıldı ve yerlerini genç ve hırslı Solana ve Avalanche aldı. Ancak karlılık açısından Dogecoin, Solana ve Terra en iyi sonuçları gösterdi. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in yükselişi, Tesla Başkanı ve en zengin adam Elon Musk’ın aktif tanıtımından kaynaklanıyor. Bir yıl önce, DOGE’nin işlem fiyatı, büyük yatırımcılar tarafından pek dikkate alınmayan 0.004$ civarındaydı. Ancak Şubat ayında Elon Musk, Twitter’da Dogecoin’den birkaç kez bahsetti ve fiyatı o zamandan beri birçok kez arttı.

Geri tepmenin ikinci ve üçüncü aşamaları sırasıyla Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleşti.Fiyat yaklaşık %1100 oranında yükseldikten sonra DOGE fiyatı 0,731 ABD$’lık zirveye ulaştı. Bu arka plana karşı, Dogecoin Coinmarketcap derecelendirmesinde dördüncü sırada yer aldı, ancak birkaç ay sonra TOP-10’dan başarıyla ayrıldı.

Solana (SOL)

Solana (SOL) yılın başında 1,50$’a satın alınabiliyorsa, yayın tarihinde 180$’a satın alınacaktır. Başka bir deyişle, kripto para birimlerinin fiyatı bir yıldan kısa bir sürede %10,000’den fazla arttı. Solana (SOL) bu sonbaharda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260$’a ulaştı.

Solana’nın (SOL) ana büyüme itici güçlerinden biri, SOL’u 3-5 ABD doları karşılığında satın aldığını defalarca açıklayan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’dir. Belki de SOL fiyatına bu kadar güçlü bir artış makinesi düzenlemiştir, kim bilir…

Tyra (Luna)

Fiyat bir yıl içinde 0,65 ABD Dolarından 91 ABD Dolarına yükseldikten sonra, Terra TOP-10’a girmeyi başardı. Tarihteki en yüksek fiyat yaklaşık 103 dolar.

İlk Terra toparlanması Mart ayında başladı, ancak bunun sadece bir ısınma olduğu ortaya çıktı. Eylül 2021’e kadar Terra birçok kez yeni rekorlar kırmıştı, ancak Aralık ayına kadar büyük bir düzenlemeye işaret etti.

2021’deki en kârsız kripto para birimi

İnternet Bilgisayarı (ICP)

İnternet Bilgisayar, ürün geliştirme süresinin rekortmenidir. Merkezi olmayan İnternet protokolünün beş yıldan fazla bir süredir doğduğunu ve ICP belirteçlerinin yalnızca 2021’de popüler olmaya başladığını hayal edin.

Bununla birlikte, erken yatırımcılar projeden hayal kırıklığına uğrayarak projeden ayrılmaya karar verdiler, bu nedenle ICP’nin fiyatı birkaç ay içinde %96 gibi rekor bir düşüşle 700 ABD Dolarından 24 ABD Dolarına düştü. İnternet bilgisayarı (ICP) 2021 baharında mucizevi bir şekilde TOP-10’a girmiş olsaydı, yıl sonuna kadar TOP-50’yi kaldırmanın eşiğinde olacaktı.

EOS (EOS)

EOS, sözde Ethereum katili ve 2017’de bir token satışına 4 milyar dolarlık yatırımı başarıyla artırdı. Ancak, EOS’un dinamikleri başından beri sıkıcıydı (Nisan 2018’de 22,71 dolar civarında zirve yapmasına rağmen) ve yatırımcılar bunu gördü.

Sonuç olarak, EOS sahipleri varlıklarını daha umut verici projelere aktarmaya başladılar ve sonuç olarak EOS’un fiyatı, piyasaya sürüldüğü sırada sadece 3 $ olan en yüksek fiyattan %85 düştü.

Monero (XMR)

Ne yazık ki Monero, 2021’de kripto para piyasasında daha zayıf hale geldi. Düzenleyiciler ve kolluk kuvvetleri, şüphesiz XMR fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olan kripto para birimleriyle ilgilenmeye başladı.

İlkbaharda fiyat 400 ABD dolarının üzerine çıktı, ancak genel boğa piyasasına rağmen düşmeye başladı ve yayınlandığı tarihte sadece 100 ABD dolarıydı. Yani Monero bir yılda %75 değer kaybetti ve 2018 seviyesine döndü.

özetleyelim

Gördüğümüz gibi, bazı projeler yüzlerce hatta binlerce kez kovulurken, diğerleri yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Kesin olan bir şey var ki, istikrarlı bir büyüme elde etmek için medya desteğine, geliştirici etkinliğine ve az çok normal bir düzenleyici geçmişe ihtiyacınız var. Kripto para biriminin büyümesinin ve sahiplerine kâr getirmesinin tek yolu budur.

12

Bilgi kaynağı: CRYPTOVOD’dan 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar Stas_cw’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap