1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2021’de Spike’ın %100’ünden fazlası dünya çapındaki Bitcoin ATM’lerine kurulacak

2021’de Spike’ın %100’ünden fazlası dünya çapındaki Bitcoin ATM’lerine kurulacak

guncel coin haberleri

Bu yılın başından bu yana, dünya çapındaki Bitcoin ATM’lerinin sayısı iki katından fazla arttı. Bu ATM’lerin çoğu Amerika Birleşik Devletleri’ndedir ve küresel sayı yaklaşık 34.000’dir.

2021’de, küresel olarak kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı %100’den fazla arttı; bu, ATM’lerin 2013’te görünmeye başlamasından bu yana en büyük artış. Ocak 2021’de Bitcoin ATM’lerinin sayısı 14.000’i yeni aştı ve şimdi bu sayı 34.000’den biraz daha az.

Bitcoin ATM kurulum büyümesi: bozuk para ATM radarı

Bitcoin ATM’lerinin dünya çapındaki büyümesi, varlığın daha geniş ekonomide yer almaya başladığını gösteriyor. Birçok hesap için 2021, Bitcoin için mükemmel bir yıl ve ATM’nin büyümesi, parlak bir geleceğin habercilerinden sadece biri.

2020’den başlayarak, daha fazla Bitcoin ATM’si trendi devam ediyor.Pandemiye rağmen, 2020’de keskin bir artış oldu. Bitcoin ATM’lerinin sayısı, 2020’de o yıl yaklaşık 6.400’den 12.800’e iki katına çıktı. Bu eğilim, o yılın başlarında ICO patlamasının ardından 2018’de başladı.

Bitcoin ATM makinelerinin dezavantajları vardır, çünkü esas olarak işlem maliyetleri çok daha yüksektir. Bu nedenle bazı kullanıcılar Bitcoin ATM’lerine sabit kripto para borsalarını tercih ettiklerini belirttiler. Bununla birlikte, bu, halkın Bitcoin’e yatırım yapmaya başlaması için uygun bir yoldur ve kesinlikle varlık sınıfına bir miktar açıklık getirecektir.

Raporlara göre, Bitcoin ATM kurulumları ilk kez Mart 2021’de güçlü bir büyüme gördü ve o zamandan beri giderek daha fazla ülke bunu benimsedi. Bu nedenle, dünyadaki birçok ülke artık Bitcoin ATM operasyonlarını yürütüyor.

Bitcoin ATM’lerinin küresel büyüme düzeyine rağmen, bunların büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır – yaklaşık 29.000. Mayıs 2021’de, Bitcoin Depot tek başına Amerika Birleşik Devletleri’nde 350’den fazla Bitcoin ATM’sini piyasaya sürdü.

Honduras, bu varlık sınıfına artan ilgi nedeniyle Avrupa’da ilk kripto para ATM’sini açtı. Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıyan El Salvador’da ayrıca 200’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Kolombiya yakından takip etti ve El Salvador’dan sonra kendi kripto para ATM’sini başlattı.

Aynı zamanda, Çin kripto para birimine izin vermiyor. Ancak, Pekin’de dijital bir renminbi ve nakit değişim hizmeti ATM’sini başlattı.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap