1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2021’de NFT pazarının içinden

2021’de NFT pazarının içinden

guncel coin haberleri

vurgulamak

  1. Yaklaşık 26,9 milyar ABD doları değerindeki kripto para, NFT pazarının koruyucusu olan Ethereum akıllı sözleşmesi ile işlem gördü.
  2. Opensea, 2021’de en popüler NFT pazarı olacak
  3. Orta Asya ve Güney Asya, NFT ticareti için en iyi ticaret coğrafi alanı haline geldi
  4. Beyaz listeye alınan NFT’ler, yatırımcıların bir mil kazanmasına yardımcı olabilir.

Şimdiye kadar 2021, NFT için çılgın bir yolculuk oldu. Bu benzersiz jetonlar, dağıtım imzalarının ve özgünlüğün bu evrimi yoluyla çeşitli ünlülerin hayranlarını memnun etse de, yatırımcılar da bu nadir jetonları büyük ölçüde takdir ediyor. Blockchain analiz şirketi Chainalysis’in yakın tarihli bir raporu, NFT pazarını aynı şekilde tanımladı.

– reklamını yap-

Rapora göre, yatırımcılar ve meraklılar, NFT pazarları ve koleksiyonları olarak kullanılmak üzere belirli Ethereum akıllı sözleşmeleri ERC-721 ve ERC-1155’te 26,9 milyar ABD doları değerinde NFT satın aldı. Bu veriler, Ocak ve Ekim 2021 arasında gerçekleşen zamana bağlı ve kayıtlı işlemlerdir.

İşlemlerin %80’i perakende yatırımcılar tarafından gerçekleştirilse de, koleksiyonerler veya büyük alımlar Ocak ayındaki %6’dan 31 Ekim 2021’e kadar %13 artarak %18’e yükseldi. Kurumsal işlemler, organizatörlerin %1’ini, ancak toplamın %26’sını oluşturuyordu.

İşlem tutarının 10.000 ABD dolarının altında olması durumunda, tahsildarın büyüklüğünün 100.000 ABD doları olan üst sınırda tutulduğu perakende işlem, işlem değerinin bu üst sınırın üzerinde olduğu durumlarda perakende işlem kabul edilir. kurumsal bir işlem. Araştırmaya göre perakende pazara hakim ve koleksiyoncu ölçekli işlemler Eylül ayının ilk birkaç gününde önemli ölçüde arttı.

Mülkiyet devri söz konusu olduğunda, toplam işlem hacminin %63’ünün ölçeğin altındaki yatırımcılar tarafından işlem gördüğü, devir işlemlerinin %26’sının kurum tepesinden olduğu ve hakim perakende katılımcının sadece hisse senedine sahip olduğu belirtilmektedir. %11 Toplam değerde, kurumsal sektör 2021’in ikinci yarısında önemli bir büyüme görecek

takas denizi

16 milyar işlem hacmine sahip kripto para birimi gibi, NFT de borsalara adanmış ve birbirine bağımlıdır. Rapora göre, Opensea, yatırımcıların NFT’yi doğrudan diğer kullanıcıların cüzdanlarına transfer etmesine izin vererek, onu arama için merkezi olmayan bir borsa haline getirdiğinden, en çok maruz kalan pazar oluyor. Buna karşılık, diğer borsalar belirteçlerin muhafazasından sorumludur. En büyük işlem hacmine sahip NFT koleksiyonlarına gelince, kripto para birimi punk 2017 patlamasından çok önce kuruldu.Mart 2021’den bu yana işlem hacmi 3 milyar ABD dolarını aştı.

Kim daha fazlasını getiriyor?

Çalışma ayrıca NFT tabanlı çeşitli borsaların ağ trafiğini de inceledi ve 2021’in ilk yarısında Kuzey Amerika’nın lider olacağına dikkat çekti. Bu yılın ikinci yarısında Güney Asya ve Orta Asya pazara tanık oldu ve öncülük etti. Ancak Mart 2021’den bu yana tüm departmanlar ağ ziyaretlerinin %40’ından fazlasını gerçekleştirmedi.

Beyaz listeye alma net kar getiriyor

Belirteçlerin başarısı, esasen, içerik oluşturucuların sanatlarını veya içeriklerini çeşitli platformlarda yayınlanmadan önce tanıtmaya başlamalarıyla başlar. Tasarım gereği, NFT’lerin başarısı, eşler arası promosyonlara veya örnek niteliğindeki kalite veya şöhret yoluyla ağızdan ağza yayılan sözlere bağlıdır, böylece jetonlar ticaret katına girmeden önce bile bir hayran kitlesi oluşturur. Yaratıcı tarafından beyaz listeye takipçiler ekleyerek, yatırımcılar veya alıcılar NFT’leri piyasadan çok daha düşük bir maliyetle satın alabilirler.

Rapora göre, beyaz listeye alınan yeni NFT’nin karı %75,7, beyaz listeye alınmayan kar ise %20,8 oldu. Raporda ayrıca, beyaz listeye alınmadan fazla getiri elde etmenin neredeyse imkansız olduğu belirtildi. Buna karşılık, beyaz listeye alınmamış alıcıların %78’i kayıplara tanık oldu.

Her durumda, NFT piyasa yelpazesinin varlık sınıfındaki tüm katılımcılar için büyük umutları var gibi görünüyor ve gelecekte meyve vermesi bekleniyor.

.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Andrew Smith’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap