1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2021’de küresel birleşme ve satın alma işlemleri ilk kez 5 trilyon ABD dolarını aştı

2021’de küresel birleşme ve satın alma işlemleri ilk kez 5 trilyon ABD dolarını aştı

guncel coin haberleri

Birleşme ve satın almalar (M&A) faaliyetleri, esas olarak ucuz finansmanın sağladığı kolaylık ve müreffeh borsa nedeniyle tarihi bir yıl yaşadı.Küresel işlemler 2022’de yüksek temposunu sürdürecek.

Dealogic’in verileri, küresel birleşme ve satın alma işlemlerinin ilk kez 2007’de belirlenen 4,55 trilyon ABD doları rekorunu kolayca aştığını ve 5 trilyon ABD dolarını aştığını gösteriyor. Refinitiv verileri, 2021’deki birleşme ve satın almaların toplam değerinin bir önceki yılın aynı dönemine göre %64 artarak 5,8 trilyon ABD dolarına ulaştığını gösteriyor.

Yılın her ayında düşen rekorlarla, 2021’de bir önceki yılın aynı dönemine göre %24 artışla 62.193 işlem gerçekleştirdi.Gerekli nakite sahip ve yükselen borsa değerlemelerinden, büyük satın alma fonlarından, kurumsal ve finanstan etkileniyor. Evden teşvik.

Yaklaşan artışa rağmen, yatırım bankacıları işlem patlamasının bu yıl da devam etmesini bekliyor. Birleşme ve satın alma faaliyetleri, artan faiz oranları nedeniyle yavaşlayabilir ve bu da borçlanma maliyetlerini artırabilir. Buna rağmen, işlem danışmanı hala 2022’de bir dizi büyük ölçekli birleşme bekliyor.

Fed’in gevşek para politikası, borsayı yükselmeye itti ve şirket yöneticilerinin ucuz finansmana erişimi var, bu da onları büyük hedefler peşinde koşmaya teşvik ediyor.

Biden yönetiminin daha zorlu antitröst ortamına rağmen, Birleşik Devletler birleşme ve satın almalarda lider konumda ve küresel işlem hacminin neredeyse yarısını oluşturuyor – 2021’deki birleşme ve satın almaların değeri neredeyse iki katına çıkarak 2,5 trilyon ABD dolarına ulaştı.

Bu yılın en büyük işlemleri arasında AT&T Inc (TN)’in medya işini Discovery Inc (DISCA.O) ile 43 milyar ABD Doları tutarında birleşmesi, Medline Industries Inc’in 34 milyar ABD Doları değerinde kaldıraçlı satın alması ve Kanada Pasifik Demiryolu (CP.TO) yer alıyor. 31 milyar ABD Doları Kansas City South’un (KSU.N) satın alınmasının ve Amerikan şirket devleri General Electric ve Johnson & Johnson’ın (JNJ.N) bölünmesinin iflası.

Grant Thornton LLP’nin işlem eşleştiricileri ve danışmanları arasında yaptığı bir ankete göre, düzenlemelerin ve pandeminin getirdiği zorluklar karşısında bile, katılımcıların üçte ikisinden fazlası işlem hacminin artacağına inanıyor.

Birleşme ve satın alma işlemlerinin çoğu teknoloji, finans, sanayi, enerji ve enerji alanlarındaki işlemlerden kaynaklanmaktadır. Refinitiv’den alınan verilere göre, özel sermaye şirketleri tarafından desteklenen satın almalar bu yıl ilk kez iki katından fazla artarak 1 trilyon doları aştı.

Yılın ikinci yarısında aktivitedeki yavaşlamaya rağmen, özel amaçlı satın alma şirketlerini (SPAC) içeren işlemler, 2021 yılında birleşme ve satın almaların sayısını daha da artırdı. Küresel birleşme ve satın alma işlemlerinin hacmi dikkate alındığında, SPAC işlemleri yaklaşık %10’luk bir paya sahip oldu ve toplam işleme milyarlarca dolar ekledi.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap