1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2021 incelemesinde ve 2022 görünümünde kripto para birimi alanı

2021 incelemesinde ve 2022 görünümünde kripto para birimi alanı

guncel coin haberleri

2021 İncelemesi: Kripto para alanında çok şey oldu. Bu yılın öne çıkanları arasında El Salvador’un resmi ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i benimsemesi, rekor seviyelere ulaşan birçok kripto para birimi ve Çin’in tüm Bitcoin madencilerinin ülkeye girişini yasaklaması yer alıyor.Bu günlerde kripto para sansüründe çok şey oldu

erkenciyiz

El Salvador’dan bahsetmeden hiçbir değerlendirme tamamlanmayacaktır. Kripto para uzmanı Aaron Koenig için El Salvador’un tüm ülkeyi bir “Bitcoin Plajı”na dönüştürme kararı, 2021’deki en etkileyici piyasa olaylarından biri. BitMex CEO’su Alexander Hoeptner de benzer bir görüşe sahip. İskender dedi ki:

“El Salvador’un Bitcoin’i resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi, gerçekten de genelleme, blok zinciri teknolojisi ve kripto para teknolojisine doğru büyük bir yürüyüşün başlangıcıdır. Sonuç olarak, kullanım engelleri azaltıldı ve gerçek kullanım durumları hayata geçirildi.”

Everscale Network’ten Eugene Teslov, NFT’nin heyecanından etkilendiğini açıkladı:

“Söylemek istediğim, NFT’nin geçen yıl büyük bir etkisi oldu. Dünyaca ünlü müzayede evi jpeg satmaya başladığında, bir şeyler gösterdi. Adidas’ın BAYC ile son işbirliği de gerçek bir patlama oldu. Aslında böyle bir vaat. Milyonlarca “standart” çekti.

Şimdilik, Bitcoin sadece önemli bir dönüm noktasına ulaşmakla kalmadı, finansal sistemimiz üzerinde de derin bir etkisi oldu. Tüm nişlere sahip kripto para birimi alanı inanılmaz bir gelişme gösterdi. Her ekonomik sektörü sonsuza dek değiştirecek.

Şimdi yavaş yavaş “erken evlat edinme” aşamasından “erken çoğunluk” aşamasına geçip geçmediğimizi kendimize sorabiliriz.

Olayların toplamı

coinIX CEO’su Susanne Fromm, kripto para piyasasındaki olayların toplamının etkileyici olduğunu açıkladı:

“Kripto para teknolojisinin kullanımı ve benimsenmesi 2021’de güçlü bir hızlanma yaşadı ve aynı zamanda bazı özel özellikleri etkileyici bir şekilde gösterdi. Bu yılın başında, özel ve profesyonel yatırımcılarla yaptığım görüşmelerde, Para Birimi şüpheciliği hissettim. Kripto para birimlerinin suç faaliyetleri veya düzenleyiciler tarafından yaklaşan yasaklar için kullanımı hala çok yaygın.Neredeyse bir yıl sonra, Alman Sberbank Grubu (50 milyon müşteri) bile şimdi karşılaştırmalar sağlamak için çalışıyor Bitcoin ve Ethereum’a Yatırımlar.Diğer birçok banka… benzer planları var.

Kripto para birimlerinin kendilerini kitlesel bir pazar, ciddi varlık sınıfı olarak kurma hızı şaşırtıcı.

Ayrıca Çin’in Çinli kripto para madencilerine yönelik politika değişikliğini çevreleyen olayı çok çekici buldum. Bitcoin ağının bilgi işlem gücünün çoğu şimdiye kadar Çin’de olmasına rağmen, Bitcoin ağının madencilerin çıkışına tepkisi tam olarak beklendiği gibi: tamamen hareketsiz. Ademi merkeziyetçilik ve içsel ayarlama mekanizmaları, bilgi işlem gücündeki keskin düşüşü telafi etti ve hash oranı neredeyse tamamen geri yüklendi.

Unutma: El Salvador. Kripto para teknolojisinin büyük ölçekte finansal katılımı teşvik edebildiği gerçeği orada kanıtlanmıştır. Salvadorluların %30’dan azının bir banka hesabı var – ülkenin geleneksel bankacılık sistemi yıllardır daha yüksek faiz oranlarına ulaşamadı. Ancak Bitcoin resmi olarak piyasaya sürüldükten birkaç hafta sonra, Salvadorluların banka hesaplarından daha fazla Bitcoin cüzdanı oldu. “

Geçmişe bakış-bir olasılıklar yama işi

Bu çeşitlilik Susanne’ın kariyerine de yansıyor. coinIX, çeşitlendirilmiş yatırımlar yoluyla kripto para birimi alanındaki bazı heyecan verici yeni alanları kapsayabilir:

“Merkezi olmayan zincirler arası değişim Sigmadex ve likidite anlaşması gibi merkezi olmayan finansa (DeFi) yapılan bazı yatırımlara ek olarak, meta-evren yatırımımızı NFT oyunu Snook ve NFT pazarı aracılığıyla da genişletebiliriz. Örneğin, Niftify. Örneğin, BloXmove aracılığıyla, portföyümüzdeki geleneksel endüstrilerdeki token ekonomisinin ilerlemesini de haritalayabiliyoruz.Şirket, Daimler Grubu’ndan ayrılıyor ve elektrikli scooter, araba paylaşımı veya toplu taşıma gibi kentsel ulaşım hizmetlerini birbirine bağlıyor. bunun için jetonlar.”

2022 bize neler getirecek…

Geçmişe bakıp geleceğe umutla bakmak. Elbette hiçbirimizin ailemizin geleceğini tahmin edecek güvenilir bir kristal küresi yok. Ancak mevcut trendlere göre kendi yönümüzü belirleyebilir ve buna dayanarak 2022’de hangi alanların bizi şaşırtacağını varsayabiliriz. Aaron Koenig, hiper-bitcoinizasyonun 2022’de büyük bir sorun haline gelebileceğini açıkladı:

“Bence El Salvador örneği, başlangıçta esas olarak kendi ülkelerine yurt dışına para gönderen misafir işçiler olarak birçok insanın Bitcoin’e geçmesine neden olacak. Özellikle Lightning Network, Bitcoin ile yakında herhangi bir yerde ödeme yapabilmenizi sağlamaya yardımcı olacak.”

Alexander Hoeptner ayrıca daha fazla benimseme göreceğimizi varsayıyor:

“Giderek daha fazla ülke BTC’yi yasal para birimi ve blok zinciri altyapısı olarak kabul ettikçe, kripto para birimi toplumun çekirdeği ve bağlantı unsuru haline gelecek.”

Eugene Teslov, Web3 ve WebFree alanlarının büyük potansiyelini görüyor:

“Hala çok erken. DeFi yeteneklerini geliştirme sürecinde. NFT ancak yavaş yavaş kullanılabilir hale geliyor. Ve çok az zincir VISA ile karşılaştırılabilir TPS sağlayabilir (evet, Everscale bunlardan biri, övündüğüm için üzgünüm). Sanırım bu süreç küçük bir adımdır ve en büyük adım mümkün olduğu kadar çok normaloyu blok zinciri teknolojisine dönüştürmektir.Milyonlarca insan bu teknolojiyi merak ediyor, anlıyor ve hissediyorsa daha da ileri gidin. Kim bilir, benim için her iki senaryo da akla yatkın – ayı piyasasının avantajı, geliştirmeye daha fazla zaman ayırabilmemiz ve yutturmaca tarafından dikkatimizin dağılmamasıdır.”

Susanne Fromm’un 2022 için bir vizyonu var:

“Kripto para birimi uyarlaması, gelecek yıl amansız ilerleme kaydetmeye devam edecek. Bu, bugün gördüğümüz çeşitli alt trendler tarafından yönlendirilecek. Farklı blok zinciri ekosistemleri arasında giderek daha fazla birlikte çalışabilirlik çözümü olacak. Ayrıca birbirine bağlanan daha fazla çözüm olacak. Web 2.0, bugün çoğu insanın bildiği İnternet ve bu ikisinin unsurlarını birleştiren blok zinciri tabanlı Web 3.0, ancak yine de tamamen farklı bir dünya.Kullanıcı deneyimi ve uygulamaların erişilebilirliği gelişmeye devam edecek, bunların çoğu hala Günümüzde ağırlıklı olarak masaüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır.Akıllı telefonlarla uyumlu ve dost olmak için “önce mobil” ilkesine dayalı olarak giderek daha fazla proje geliştirilmektedir. mobil cihazlar Güney Amerika, Afrika ve Asya özellikle yüksek mobil cihaz kullanım oranlarına sahiptir ve bu da oradaki çok sayıda kullanıcıdan kaynaklanmaktadır Bir masaüstü bilgisayarı hiç kullanamazsınız.”

Web 3.0 merkezli platformlar baskı altında olabilir

Web 3.0 uygulamaları alanında Susanne, kullanıcı deneyimi standartlarının ve Web 2.0 yöntemlerinin daha da geliştirilmesini dört gözle bekliyor:

“Aynı zamanda, merkezi olmayan meta-evren, yeni bir kullanıcı deneyimi seviyesi yarattı. Dijital dünyanın giderek artan çok boyutlu, etkileşimli ve yoğun deneyimine ek olarak, merkezi olmayan meta-evren, blok zinciri teknolojisinin avantajlarını da sağlıyor. Bu Ücretsiz erişilebilirlik, ölümsüzlük ve değer yaratmaya adil katılım Web 2.0’daki kullanıcılar ve içerik oluşturucular İnternet devlerinin devasa kârlarına fiilen katılamasalar ve verileri üzerinde neredeyse hiçbir kontrolleri olmasalar da, merkezi olmayan metada. evrende bu durum çarpıcı bir şekilde değişiyor.Otonom kimlik çözümleri sayesinde herkes kendi verilerini belirleyebilir.Karşılaştırılabilir ve değiştirilemez belirteçler, yani “kripto para” ve NFT ile herkes artık bu yeni İnternet’in bir parçası olabilir ve büyük büyümeye katılabilir .

Bu değer önerisi aracılığıyla, merkezi olmayan meta-evren kullanıcıların çoğunluğunu kazanacak ve Meta gibi merkezi İnternet devleri veya diğer büyük oyuncular, iş modellerini büyük ölçekte ayarlamalı ve eğer isterlerse daha açık ve adil hale gelmelidir. evren versiyonu uzun vadede başarılı olmuştur. “

“Merkezi olmayan meta-evrenin kitlesel olarak benimsenmesi yıllar alabilse de, 2022’de büyük ilerleme göreceğimizi düşünüyorum.”

Bitcoin, 2021 Noelinde arka arkaya bir boğa piyasası ve tarihi zirvelerle bizi şaşırtsa da, artık kripto para dünyasındaki birçok alanın istikrarlı gelişimini gözden geçirebiliriz.

Bu inceleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize buradan bildirin.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap