1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 2013’ten beri uykuda olan kripto para cüzdanı, 14 dolarlık bir ücretle 1.900 BTC’yi hareket ettiriyor

2013’ten beri uykuda olan kripto para cüzdanı, 14 dolarlık bir ücretle 1.900 BTC’yi hareket ettiriyor

guncel coin haberleri

Whale Alert’e göre, uyuyan kripto para cüzdanı 2013’ten beri aktif hale geldi ve milyonlarca dolar değerinde kripto para varlığı transfer etti. Cüzdanda şu anda 150 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 2.202 Bitcoin (BTC) var.

Sekiz yıl içinde, cüzdan ilk kez aktif hale geldi ve yayın tarihi itibariyle yaklaşık 130 milyon ABD Doları değerinde olan 1.907.599 BTC’yi hareket ettirdi. Whale Alert ayrıca işlem maliyetinin sadece 14 dolar olduğunu belirtti.

Bitcoin ilk kez 70.000 dolar fiyat seviyesine yaklaşıyor

Cüzdanın kimliği hala bilinmiyor ve aktarılan fonların nihai hedefi hakkında bilgi yok.

Hareket, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’ı geçmesinden sadece 24 saat sonra geldi. Token şimdi 70.000 dolarlık direnç seviyesine doğru ilerliyor.

Bitcoin’in kurumsal akışı bu yıl önceki tüm rekorları kırdı, bu da piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimine perakende ve kurumsal ilginin yüksek olduğunu gösteriyor.

Son 8 haftada, BTC yatırım ürünlerine fon girişi 2,8 milyar ABD dolarına ulaştı. Söz konusu dönemde kurumsal yatırımcılardan gelen BTC yatırım ürünleri 6,4 milyar ABD dolarına ulaşmıştır.

Kripto para varlıklarına olan büyük ilgi, fiyatlarının daha da yükselmesine neden oldu. Bu dikkat çekici büyüme ile Bitcoin, bazı analistlerin piyasa değerinin gümüşü aştığını söylemesiyle dünyanın en değerli varlıklarından biri haline geldi.

Kurumsal yatırımcılar altcoinlere ilgi gösteriyor

Pazartesi günü, Bitcoin’in piyasa değeri tarihinde ilk kez 3 trilyon doları aştı. Kripto para varlıklarının perakende ve kurumsal yatırımcılardan ne ölçüde ilgi gördüğünü gösterir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in bu yılki hakimiyeti hala net olsa da, Ethereum ve Solana gibi altcoinler de etkileyici.

Kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasının destekleyicileri ve destekleyicileridir ve bu yatırımcı grupları, bitcoin piyasasının %60’ından fazlasını kontrol etmektedir.

Bununla birlikte, Ethereum ve diğer altcoinlere de artan ilgi gösterdiler. Yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM) da 80 milyar ABD doları ile rekor seviyeye ulaştı. CoinShares’ten alınan verilere göre, geçen hafta Bitcoin girişi 95 milyon ABD doları ile şimdiye kadarki en büyük miktara ulaştı.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazarı Ali Raza’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap